Přiznám se dobrovolně a bez mučení, že jsem jedna z těch, která bez základního make-upu nevynese ani odpadky, natož otevřít sousedovi nebo pošťačce.

Když ráno rozlepím kukadla, první cesta míří na nočník. Malá rozcuchaná, hladová, oči jako dvě škvírky u dvěří. Honím ji po bytě s termixem v jedné ruce a nočníkem v druhé. Takže si po ránu nedobrovolně zacvičím. Po náročné rocvičce a nasazení plíny mířím do kuchyně. Bez ranní kávy nedám ani ránu. Malá vyfasuje banán nebo jablíčko, já kávu se snídaní a hurá na kouzelnou školku.

Po půlhodince míříme obě do koupelny. Zatímco malá si leští své "mléčňáky", já zkoumám, co mi to přes noc zase vykvetlo na pleti.

A začíná procedura: vyčisit zuby, vyčistit pleť, sprcha, šminky (make-up, obočí, linky, řasenka, balzám). Malá mi samozřejmě pomáhá. Pro ni speciálně upravenou pinzetou si snaží bezúspěšně vytrhat obočí, štětečkem si šudlí tváře a leskem na rty pusinku. Pak letí k zrcadlu a zkoumá, jaká je z ní krasavice.

Mezitím co si foukám vlasy, malá lítá s kartáčem po bytě a češe všechno, co ji pod ruku příjde. Panenky, plyšáky, stěny,...nedávno jsem kartáč tahala z odpadkového koše. Pak si stoupnu k zrcadlu já a přemýšlím, odkud tu hezkou ženskou naproti mně znám. Tahle procedura mi trvá slabou hodinku, někdy méně.

Jsou ale dny, kdy mě nedostanete z pyžama ani omylem. Jako dnes. Mám volno a jediná procedura, která mě čeká, je čištění zubů :-) Takže pošťačka i soused mají smůlu. Svou bujnou hřívu, trčící na všechny světové strany, nechám trčet a nikomu neotvírám.

Můj se mě kdysi ptal, co bych si vzala jako první, kdyby začalo hořet. Moje odpověď ho nepřekvapila: kulmu a šminky. A on: A co malá a já? A já mu na to odpověděla: to vy už tady dávno nebudete, než bych to všechno pohledala, uhořím...Lleennaa

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Lleennoo, moc ti závidím ten dnešek. Já se vyválet nestíhám ani o víkendu, vždycky si říkám, že by to chtělo ještě třetí den. Ty dva dny mi akorát vyjdou na všechnu domácí práci nahromaděnou za týden. Simona

1. Soutěž FBI

l

Jak jste na tom, milé čtenářky, s ranními rituály vy? Kolik věnujete času své úpravě a zkrášlování? Na vaše příspěvky čekáme až do zhruba 15. hodiny na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama