Kovář z Podlesí je nová česká pohádka režiséra a scenáristy Pavla Göbla, v hlavní roli s Bolkem Polívkou, která přichází do našich kin právě dnes, 16. května 2013. Přijměte naše pozvání.

Ještě před premiérou proběhla v kině Lucerna, ve Vodičkově ulici v Praze, novinářská projekce, které se zúčastnili také hlavní herečtí představitelé: Boleslav Polívka, Gregor Bauer a Valerie Šámalová.

spolecnefoto

moje maličkost s hlavními hereckými představiteli v Lucerně na novinářské projekci

Hlavním tématem pohádky Kovář z Podlesí je, jak už to v pohádkách bývá, boj dobra se zlem. Na městečko Podlesí a jeho okolí je uvržena kletba, kterou může zlomit jen Toník (Gregor Bauer), synovec místního kováře (Bolek Polívka). Musí zbavit kraj zlých jedubab, ve které se proměnily hodné víly a současně z jejich spárů vysvobodit milovanou Bětku (Valerie Šámalová). V pohádce se také objeví drak, tentokrát hodný a dva mluvící hlodavci: „Pan křeček a Pan veverka.“

bolek

Bolek Polívka (kovář z Podlesí) pózuje s hlavními animovanými postavičkami: „Panem veverkou a Panem křečkem“.

Byť jsou v pohádce za pomoci počítačové 3D animace použity dokonalé triky, celý děj je tak trochu překombinovaný.
Mluvící hlodavci, drak, zlé baby, víly, láska starostovy dcery k chudému kováři, kouzelný meč, kouzla a čáry, mechanické stroje...
Chvilkami se člověk v tom všem ztrácí. Na druhu stranu, každý si v příběhu nalezne něco, dítě i dospělý. Vždyť inspirací je řada lidových řemesel a tradic, včetně vynálezů doby či vyhánění zla z chalupy.
To vše je okořeněno krásnými exteriéry a slušnými hereckými výkony.

Kovář z Podlesí
Scénář a režie: Pavel Göbl
www.csfd.cz

plak

V kinech od 16. května 2013 !

foto: bontonfilm.cz a autor

Reklama