Parta školáků, která si říká Bling Ring, u dveří nikdy nezvoní. Baví se tím, že vykrádá domy slavných lidí. Premiéru má dnes film, který je šálkem čaje spíše pro teenagery, ale vy, které jste duší stále mladé, proč byste si na něj nemohly také zajít?

Oscarová režisérka Sofia Coppola (Ztraceno v překladu, Smrt panen, Marie Antoinetta) se nechala inspirovat skutečným příběhem, kdy skupinka teenagerů, sama sebe označujících se jako „Bling Ring“, posedlá světem celebrit a módy, vykrádala byty hollywoodských hvězd. (Jednou z okradených byla ve skutečném případu také dědička světového impéria Paris Hilton.)
Z bytů těchto celebrit si pak odnášeli trofeje celkem v hodnotě přes 3 miliony dolarů.
Režisérka ve filmu nabízí pohled do jejich naivního vidění světa, kde se nevinná touha vymkne kontrole.

Jednu z hlavních rolí ve filmu si střihla herečka Emma Watson, známá u nás jako Hermiona z hvězdné ságy o Harry Potterovi.

ema

Nicky v podání Emmy Watson

V Bling Ring však už hodnou a chytrou holčičku rozhodně neztělesňuje. Představí se nám ve zcela jiném světle, jako provokativní, nekompromisní teenagerka Nicky, která společně se svými kamarádkami Rebeccou, Chloe a Sam má de facto vše, nač si vzpomene, ale přece jim pořád všem něco chybí.
V Čechách by se řeklo: neví, co by roupama...

Děj příběhu

Když do školy, kam všechny chodí, nastoupí Marc, jehož tatínek pracuje u filmové distribuce, začne teprve ta parádní jízda. Všichni společně vyrážejí na noční tahy do bytů hollywoodských celebrit a v kradených autech si odvážejí hory značkových kousků, ve kterých ohromují na párty.
Vyzkoušet si laboutinky Paris Hilton, channel Mirandy Kerr nebo uspořádat mejdan v luxusním bytě Lindsay Lohan? Nic není problém.

Jak dlouho si bude tato partička bezstarostně užívat, než spadne klec?
To už se dozvíte, když na film půjdete. A i když to třeba není přímo šálek vašeho čaje, udělejte si hezké odpoledne a jděte do kina třeba se svými teenagery. Abyste jim vysvětlily, že tak to na světě (ne)chodí. :)

plakat

Bling Ring: Jako VIPky

V kinech od 20. června 2013 !

 

Scénář: Sofia Coppola, Nancy Jo Sales
Režie: Sofia Coppola
Hrají: Katie Chang, Israel Broussard, Emma Watson, Claire Julien, Taissa Farmiga, Georgia Rock ad.
Doporučená přístupnost: od 12 let              

Poskytnuté foto: www.bontonfilm.cz                                                              

Reklama