Název Zelený čtvrtek prý vzniknul omylem, špatný překladem z němčiny. Ať je to jak chce, dodržovala se v tento den mnoho starých zvyků. Třeba ten, že cokoliv se na Zelený čtvrtek zaseje, to dobře poroste. Nebo také, že kdo před východem slunce sní pečivo namazané medem, bude celý rok chráněný proti bodnutí vosami a uštknutí hady.

velikonoční nádivka

Tak jako včera jste se neměli mračit, dnes si od nikoho nic nepůjčujte a s nikým se nehádejte. Po celý další rok se vám budou vyhýbat hádky a pohrnou se k vám peníze. Doporučuje se také zamést si před domem a smetí donést na nejbližší křižovatku. Vyženete tak z domu blechy. A když blechy nemáte, tak si upečte nebo uvařte pokrm, který bude alespoň trochu zelený.

Obyčejná špenátová polévka nebo špenát s uzeným masem. Nebo krémová hrachovka? Někde ještě roste medvědí česnek, tak můžete využít některý z našich nedávných receptů. Tříchodové menu, bylinkové máslo nebo snad quiche?

Výbornou volbou je velikonoční nádivka. Nikdy jsem nepochopila, proč se jí říká nádivka, když se nikam nenadívá a je to vlastně slaný koláč. Někdy pečený v menší formě, takže je vyšší. Já mám nádivku ráda nízkou, peču ji tedy na plechu.

Do velikonoční nádivky určitě patří vejce, uzené maso a „něco zeleného“. Já jsem použila špenát, a hrášek. Dokonalost!

Velikonoční nádivka

  • 4 vejce
  • 250 ml smetany
  • 150 g másla
  • sůl a pepř
  • 2 bílé větší bagety (z Lidlu)
  • 350 g uzené vepřové kýty nebo jiného uzeného masa (může být i kuře)
  • 250 g zeleného hrášku - třeba mraženého
  • 1 červená cibule
  • 200 g špenátu
  • česnek

velikonoční nádivka

Pečivo použijeme ideálně staré aspoň dva dny. Nakrájíme na malé kostičky, které osmahneme dokřupava na másle. Dáme stranou. Oddělíme žloutky a bílky. Do žloutků přimícháme rozpuštěné máslo a smetanu, dochutíme solí a pepřem. Na másle osmahneme najemno nakrájenou cibulku, ke které přidáme hrášek a špenát, dochutíme solí a česnekem. Chvíli podusíme a necháme vychladnout.

Z bílků ušleháme tuhý sníh. Do žloutkové směsi nasypeme křupavé kostičky pečiva. Promícháme. Přidáme maso nakrájené na kostičky, vychladnutou zeleninu a ještě můžeme dochutit solí a pepřem, případně muškátovým oříškem. Promícháme. Úplně nakonec jemně vmícháme sníh a přesuneme do zapékací mísy.

Pečeme na 180 °C, asi půl hodinky až 40 minut.

Maggi

Partnerem rubriky Vaření je značka Maggi a stránky www.maggi.cz, kde najdete mnoho zajímavých receptů. Chceme vám doporučit i facebookové stránky značky, kde se stále něco děje a každý den zde najdete zajímavé tipy a inspiraci – můžete se stát členemhttps://www.facebook.com/MaggiCZSK

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama