6410276f5d555seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Kolik váží jednotlivé tvary?
Jako první tu máme hádanku s váhami a lehkým matematickým počítáním. Je to skvělé procvičování nejen pro váš dospělý mozek, čímž si ho v průběhu dne hezky osvěžíte a bude se vám lépe soustředit, ale i pro děti, které se teprve učí. Vezměte si je na pomoc.

Správná odpověď: Kolečko = 3, čtverec = 2, trojúhelník = 5

Jaký je celkový počet čtverců?
Tahle hádanka je o všímavosti a prostorovém vnímání a nikoli jen o počítání. Zkuste spočítat všechny čtverce, které jsou na obrázku a nápovědou je, že nejsou všechny vidět na první pohled.

Správná odpověď: 22

Úloha - tenistky
Zpátky do školy k úlohám! Máme pro vás hádanku, která není těžká na vyřešení, pokud si ji napíšete. Ale zvládnete to bez papíru a tužky?

Tři ženy si povídaly o tenisu. Mluvily o svých oblíbených úderech - forhend, bekhend a podání. Vzpomínaly také na to, v kolika letech začaly tenis hrát. Bylo to v sedmi, deseti a třinácti letech.

Víme, že Mirabel nebylo deset, když začala hrát a neměla ráda podání. Agáta ráda hrála forhend a první zápas nehrála v sedmi. Viktorie začala hrát tenis ze všech nejpozději.

Otázka zní, v kolika letech která žena začala hrát tenis a který úder měla každá nejradši?

Správná odpověď: Mirabel bylo sedm a měla nejradši bekhend, Agáta začínala v deseti a užívala si forhend a Viktorie začala hrát tenis ve třinácti a její nejoblíbenější bylo podání

Připomeňte si matematiku

1+1+1+1+1+2+1+1-1+1+1x0+1-3 = ? 

Příklady tohoto typu se mnohým zdají jednoduché, ale také se v nich velmi lehce dá udělat chyba. Zvládnete tento příklad vypočítat? Má přednost násobení před sčítáním

Správná odpověď: 7

Slovní hádanka na odlehčení
Jsem malá a pěkná, mám zoubky, ale nekoušu. Lidé mě často olizují. Co jsem?

Správná odpověď: Poštovní známka

Pokud se vám povede rozluštit alespoň něco, rádi si vaše výsledky přečteme v komentářích. Berte to jako zábavu, odreagování od povinností a můžete si to klidně s někým dát jako hru. Kdo zvládne všechno vyluštit jako první?

SPRÁVNÉ ODPOVĚDI NAJDETE POD KAŽDOU HÁDANKOU. SCHVÁLNĚ, JE TU NĚKDO, KDO MĚL VŠECHNO SPRÁVNĚ?


Zdroj: autorka článku, Instagram, Facebook