První říjen patří každoročně Mezinárodnímu dni kávy a svou tradici našel i v Česku. Občanské sdružení Kulturárium už pátým rokem organizuje hned celý Týden kávy. „Kávomilcům“ slibuje až do 7. října rozmanitý program v celé řadě zúčastněných kaváren.

K cílům kávového festivalu, který byl v prvních letech pořádán pouze v Brně, patří podpora a kultivace kavárenství a všeobecná kávová osvěta. Týden kávy otevírá „kávový svět“ běžným lidem a seznamuje je s celým příběhem kávy, od jejího pěstování, přes pražení až po způsoby přípravy a konzumace. Cílem Týdne kávy je současně také upozorňovat na celoroční významný podíl kaváren na kulturním dění ve městě.

kava

Vedle nabitého kávového a kulturního programu zapojených kaváren z celé České republiky, mohou zájemci navštívit během festivalového týdne také speciální kávový program, který se letos bude nově odehrávat hned na několika atraktivních místech Brna. Proč právě tam?

Spojení Týdne kávy s Brnem není náhodné. Jihomoravská metropole má absolutní prvenství v největší koncentraci kaváren v celé České republice. Brno je město s výraznou tradicí kavárenství a díky Týdnu kávy se tak stalo vůbec prvním místem v zemi, kde se Mezinárodní den kávy začal slavit. 

A jaká další města jsou letos do oslav zapojena? Ostrava, Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Napajedla, Huštěnovice, Klentnice, Znojmo, Vojkovice, Velká Bíteš, Mikulov, Rožnov pod Radhoštěm, Rychnov nad Kněžnou, Náchod, Litomyšl, Jindřichův Hradec, Počátky a Roztoky. Program festivalu kávy naleznete ZDE.

Program je natolik pestrý, že si na své přijde skutečně každý. Kavárny nabízejí nejen kávové ochutnávky a prezentace, ale i koncerty, divadelní představení, výstavy a vernisáže. Festival je vzhledem ke své programové skladbě otevřen všem, kteří se s kvalitní kávou a jejím příběhem teprve seznamují, stejně jako profesionálům, znalcům výběrové kávy i milovníkům kultury.

 

Reklama