etertez.jpg
Foto: Profimedia

A proč zrovna 4. květen? Tohle datum vzniklo díky chytré slovní hříčce. Jak každý fanoušek Star Wars ví, „May the force be with you“ (Nechť tě provází síla) je běžná fráze, která se používá k tomu, abyste někomu popřáli hodně štěstí. Fanoušci si všimli, že „May the Force“ zní jako „May the Fourth“, tedy v češtině 4. květen. Proto se stal tento den jasnou volbou pro oslavu téhle legendární franšízy.

Generační přitažlivost vesmíru, kterou George Lucas zahájil koncem 70. let, je stále stejně silná jako kdykoli předtím – stejně jako kreativita lidí, kteří vytvářejí stále nové filmy a seriály ze světa Star Wars.

Fanoušci po celém světě v tento den oslavují v kostýmech i bez nich, ale především si připomínají své oblíbené příběhy ze světa Hvězdných válek. Zatímco byl Den Star Wars zpočátku jen oslavou fanoušků, franšíza ho nyní slaví premiérami, oficiálními událostmi a uvedením nových produktů na trh. Ve světě přináší tento den fanouškům i řadu výhod – například sběratelské předměty se slevou.

V Česku na Disney Plus najdou fanoušci na jednom místě všechny své oblíbené filmy a seriály z předaleké galaxie. Díky rozřazení si mohou pustit příběhy chronologicky, nebo si vybrat jen ty filmy a seriály s jejich oblíbenými postavami jako je Darth Vader, Obi-Wan Kenobi nebo Mandalorian.

themandalorian-s3-teaser2-digital-ka-v4-lg-57805593-1-.jpg
Foto: Disny Plus

Tři novinky, které 4. května vychází na Disney Plus

A co nového vyjde letos? Od 4. května se mohou předplatitelé Disney Plus těšit také na druhou řadu seriálu Vize a prvního animovaného seriálu pro malé padawany Dobrodružství mladých Jediů. Ani letos nechybí speciál ze světa Simpsonových.

Star Wars: Vize, ročník 1

Antologie animovaných krátkých filmů z celého světa oslavuje bájesloví Star Wars jedinečným pohledem různých kultur. Každé studio používá své vlastní styly animace a vyprávění k realizaci vlastních vizí Předaleké galaxie daleko, daleko odsud.

Star Wars: Dobrodružství mladých Jediů

Seriál se odehrává v období Vrcholné republiky. Sledujeme jediské ratolesti, Kaie, Lys a Nubse, které mistr Yoda pošle cvičit do chrámu na planetě Tenoo, kde vede výcvik mistryně Zia. Ratolesti vyrážejí za dobrodružstvími na Tenoo i do celé galaxie na palubě Rudého ohnistřábu se skvělou pilotkou Nash a jejím droidem, RJ-83! Pomáhají potřebným, střetávají se s podlými piráty, objevují exotická stvoření, ale hlavně se učí, co znamená být dobrým přítelem.

Maggie Simpsonová v předaleké galaxii

Cestou do jeslí se Maggie ztratí Homerovi, naskočí ke Groguovi do vznášítka a zažije hyperprostorová dobrodružství v předaleké galaxii. Eskadra imperiálních stíhaček TIE ji pronásleduje až do Springfieldu, kde dojde k bitvě. To vše v krátkém výpravném filmu oslavujícím fenomén Star Wars.

64525a781fec8blobid0.jpg
Foto: Disney Plus

Srpnový dárek

V srpnu se pak fanoušci dočkají nové legendy. Válečnice, odpadlice, povstalkyně, Jedi – to všechno je Ashoka! Šestidílný seriál bude věnován postavě, která pochází z rasy Togruta. Narodila se v roce 36 BBY na planetě Shili matce Pav-ti a otci Nak-il. Ve třech letech rozpoznal její napojení na Sílu mistr Jedi Plo-Koon, který jí odvedl do chrámu Jediů. Za Klonových válek byla členkou řádu Jediů v hodnosti padawan (učednice). Mistr Yoda rozhodl o jejím přiřazení k Anakinu Skywalkerovi. V novém seriálu bude po pádu Galaktického impéria Ahsoka Tano vyšetřovat vznikající hrozbu pro zranitelnou galaxii. Ashoka bude spojovat zápletky ze seriálů Star Wars Povstalci, Mandaloriana, Boba Fett: Zákon podsvětí a dalších vláken z tohoto období. Právě v Mandalorianovi živě hraná postava Ahsoky Tano, kterou hraje Rosario Dawson, debutovala.

Zdroje: Tiskové materiály Disney+, Starndard, Space