Dnes je Český den zdravých zubů a vy se jej můžete na čtyřech místech v republice zúčastnit. Projekt České stomatologické komory a jejích partnerů je určen pro děti i dospělé a nabídne vám přednášky, praktické ukázky správné ústní hygieny, ale také individuální konzultace s odborníky.

Třetí ročník preventivního projektu Český den zdravých zubů je součástí doprovodného programu mezinárodního kongresu Pražské dentální dny. Akce pro veřejnost se koná od 10 do 17 hodin, a to v Praze, Brně, Hradci Králové a v Olomouci. 

Praze můžete odborníky navštívit na náměstí Míru, v Brně v krajském studiu Českého rozhlasu, v Olomouci na Horním náměstí a v Hradci Králové v Obchodním centru Atrium.

Na všech místech jsou naplánovány odborné přednášky zubních lékařů o významu prevence a správných stravovacích návyků a jejich vlivu na ústní zdraví. Teoretická část bude doplněna o praktické ukázky správné ústní hygieny, které zajistí dentální hygienistky, studenti zubního lékařství a pomáhat jim budou studentky dentální hygieny. Součástí programu jsou i individuální konzultace.

zubar

Letošní ročník je zaměřen zejména na děti, kterým je určen program v dopoledních hodinách. Ve všech městech byli osloveni ředitelé základních škol s nabídkou účasti žáků prvního stupně, ale přítomnost rodičů s dětmi, mimo pozvané školy, je také vítána.  Děti by se měly dozvědět vše podstatné o tom, jak vypadají naše ústa a jak vzniká zubní kaz, vybrat zdravou svačinku a naučit se správně si čistit zuby. Odpoledne je program přístupný široké veřejnosti.

Více informací naleznete na stránkách České stomatologické komory.

Reklama