V rámci celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině bude dnes 13 000 dobrovolníků ve žlutých tričkách nabízet v ulicích měst tradiční žluté kytičky. Letos se stříbrnou stužkou. Přispět můžete minimální částkou 20 Kč. Každý dárce, který si koupí žlutou kytičku měsíčku lékařského, dostane také informační letáček. Na co je devatenáctý ročník sbírky zaměřen?

Letošní sbírku doprovází informační kampaň k prevenci rakoviny reprodukčních orgánů. A to jak u žen, tak u mužů. Z letáčku se tak dárce dozví doporučení, jak snížit riziko onemocnění, ale také co udělat pro to, aby případná rakovina děložního čípku, vaječníků či varlat byla zachycena včas. V raném stádiu, kdy je reálná šance na plné uzdravení.

Liga proti rakovině Praha zahájila svou činnost na počátku roku 1990 jako jedna z prvních neziskových organizací v tehdejším Československu. „Za 25 let činnosti Liga rozdělila více než 255 miliónů Kč, které věnovala na nádorovou prevenci (40 %), na programy mířící ke zlepšení kvality života onkologických pacientů (35 %) a na podporu výzkumu, investičního vybavení onkologických pracovišť a hospiců (25 %),“ rekapituluje současná předsedkyně Ligy MUDr. Michaela Fridrichová.

kvetina

Reklama