Tak to tady máme, milé čtenářky. Dobré ráno s naším tématem o mluvení. Neváhejte a napište mi, co si myslíte, co jste zažily a tak vůbec. Těším se na vaše příspěvky.

Musím říct, že dneska ve vlaku jsem si zase vyslechla několik rozhovorů. A protože už jsem přemýšlela nad dnešním tématem, dávala jsem pozor i na to, jak kdo mluví. Zajímavé, když se na to člověk zaměří.

Zaregistrovala jsem jen jednoho dospělého člověka, který neuměl pořádně mluvit, docela hodně ráčkoval. A když jsem ho poslouchala delší dobu, bylo to dost otravné. Pak jsem se snažila začíst do knížky, ale nešlo to, uši pořád poslouchaly ten hovor. Ale co, říkám si, já ho slyším jen chvíli ve vlaku, zatímco jsou lidé, kteří s ním tráví daleko víc času, třeba v práci, nebo manželka doma. Vadí jim to, nebo si už zvykli?

To fakt nevím... Ale vím, že jedna z vás dnes opět vyhraje pěknou cenu. Máte nějakou historku o mluvení?

Tématem dnešního dne je: Ráčkování a jiné vady řeči.

  • Máte nějaké zkušenosti s vadami řeči?
  • Chodily jste vy nebo vaše děti na logopedii?
  • Pobavilo vás něco v souvislosti s tímto tématem?
  • Vymýšleli jste jména pro děti, aby tam nebylo R a Ř?

Prosím, napište mi o tom! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček, kde je: kniha Byla jsem svědkyní vraždy ze cti (N. Apfeldová), diář Albi a francouzská manikúra od AVONU. Příspěvky posílejte dnes nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: RÁČKOVÁNÍ

racko

Reklama