Dnes bude v Obecním domě zahájena výstava nejslavnějších operních kostýmů proslulé operní pěvkyně 20. stolení Jarmily Novotné. Vůbec poprvé se tak dostávají kostýmy do České republiky, které byly zapůjčeny z archivu Metropolitní opery v New Yorku.

traviata

Expozice s názvem Jarmila Novotná: Operní diva představí šestici kostýmů, které si pěvkyně sama nechala šít u českých i zahraničních krejčích a zářila v nich vedle Metropolitní opery také na dalších světových operních scénách. K vidění budou umělecké unikáty, v nichž Jarmila Novotná ztvárnila Mařenku z Prodané nevěsty, Violettu z La traviaty, Mimi z Bohémy, Manon, ale také Cherubína z Figarovy svatby nebo Oktaviána z Růžového kavalíra, a bude doplněna výběrem předmětů z muzejní sbírky, která se váže k Jarmile Novotné a rodu Daubků.

manon

Výstava bude zahájena slavnostním večerem v Obecním domě a bude spojena s křtem historicky první monografie o Jarmile Novotné s názvem Baronka v opeře respektovaného spisovatele a historika Pavla Kosatíka.

Jarmila Novotná: Operní diva

Tak zní název jedinečné výstavy operních kostýmů jedné z nejzářivějších hvězd 20. století, jejíž šarm a pěvecké umění po šedesáti devíti letech prodchnou prostory Obecního domu v Praze. Tehdy totiž ve Smetanově síni zakončila slavná operní zpěvačka a filmová herečka své první koncertní turné po návratu do vlasti po druhé světové. Přehlídka nejúspěšnějších kostýmů, které divu doprovázely až na vrchol její kariéry, se veřejnosti otevře již dnes a k vidění bude až do 4. ledna. Jejím pořadatelem je nezisková organizace Zámek Liteň, z.s.

traviata

 

Reklama