Nepropásněte váš rodinný běh! Ve středu v 18 hodin začíná registrace na dm rodinné běhy RunCzech běžecké ligy. K dispozici je 11 600 startovních míst, v loňské sezoně byla kompletní kapacita vyčerpána s předstihem.

Rodinné běhy mají v tuzemsku dlouhou historii. Stejně jako Volkswagen Maraton Praha oslaví letos dvacáté narozeniny.
Tehdy v roce 1995 běželo z Václavského náměstí rekordních téměř devatenáct tisíc rodičů s dětmi!

V letošním ročníku se běží dm rodinné běhy v Praze 11. května na 4,2 km jako minimaraton, dále v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Olomouci a Ústí nad Labem. Vždy na trati okolo tří kilometrů v centru měst. Pravidelnou účastnicí je také olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová.

kn

„Běžely jsme už čtyřikrát v Praze a vždycky to byl velký zážitek. Je to pro nás pravidelně víkend, kdy nejedeme na Šumavu. Považuji to za výbornou věc, děti nejsou pod tlakem výsledku, přesto se samozřejmě snaží,“ říká. Její už desetiletá dcera Lucie dává přednost tenisu, ale věnuje se také atletice.
„To je spolu s gymnastikou základ všech sportů,“ dodává Neumannová. Kromě ní se účastní i řada dalších významných sportovců, olympijský vítěz v kanoistice Martin Doktor nebo profesionální vicemistr světa v boxu Lukáš Konečný.

Po loňském testu v Českých Budějovicích se partnerem seriálu stala na tři roky společnost dm drogerie markt. „Naší strategií v sortimentu i komunikaci je zdravý životní styl, proto jsme se připojili. Je to velmi emoční záležitost a považujeme za důležité, aby děti viděly vzor v rodině. Motiv cílové brány byl pro mojí dceru tak silný, že jsme ji s manželem ani nestačili chytat,“ povídala Martina Horká, prokuristka společnosti a vedoucí marketingu dm drogerie markt. Registraci na rodinné běhy získáte i ve všech 216 prodejnách dm drogerie markt. Každý účastník dostane i sadu dárků, startovní číslo, tričko a medaili.

„Rodinné běhy jsou ideální příležitostí pro rodiče a děti, jak strávit čas spolu a zažít atmosféru závodu, naučit se vztahu ke sportu,“ dodal Zoran Bartek, projektový manažer RunCzech běžecké ligy. Nejpočetnější skupinou jsou děti do dvanácti let, které tvoří 35 % pole, dále běhá více žen (55 %) než mužů.

behyy

Více informací na www.runczech.com.

tisková zpráva

Reklama