Co dlouhodobý průjem způsobuje?

Příčin vleklého průjmu může být hned několik, s největší pravděpodobností ale signalizuje závažnější onemocnění. Při průjmu dochází k podráždění trávicího traktu, zvýšení pohyblivosti střev a porušení vstřebávání vody a některých dalších látek ze střeva zpět do krevního oběhu. To vše je často doprovázeno křečemi v břiše, kručením, celkovou slabostí a někdy i zvýšenou teplotou. Za dlouhodobým průjmem může být také nadměrný stres. Pokud jím trpíte, doporučujeme vždy vyhledat lékaře.

Chronické potíže může způsobovat dráždivý tračník

Mezi jednu z nejčastějších příčin chronického průjmu můžeme zařadit syndrom dráždivého tračníku (IBS). Jde o chronické onemocnění, které zahrnuje několik různých symptomů – křeče v břiše, nadýmání, průjem nebo zácpa. Tyto projevy se mohou vzájemně kombinovat a trvají měsíce až roky. Syndromem IBS trpí v Česku zhruba 13 % populace.

Dlouhodobý průjem bývá příznakem vážnější nemoci

Příčin chronického průjmu může být však více. Tento stav značí například onemocnění tenkého či tlustého střeva, nemoci slinivky břišní, jater či žlučníku. Průjem je také doprovodným příznakem nemocí orgánů mimo trávicí trakt, například onemocnění štítné žlázy nebo ledvin.

Pokud vás trápí dlouhodobý průjem, je důležité navštívit lékaře, který vám udělá řádné vyšetření.

Zbavte se chronického průjmu s PROIBS

Trápí vás častý průjem, zácpa, nadýmání nebo křeče v břiše? Nebo vám byl diagnostikován syndrom dráždivého tračníku? PROIBS je certifikovaný zdravotnický prostředek, který nabízí pomoc při léčbě dlouhodobého průjmu a dalších příznaků syndromu dráždivého tračníku. PROIBS můžete bezpečně užívat i po odeznění průjmu pro udržování optimálních podmínek ve vašich střevech.
 
63cfa87a70dfdClipboard01.jpg
 
PROIBS® je zdravotnický prostředek určený k léčbě příznaků IBS. Čtěte pečlivě návod k použití a informace,
které se vztahují k bezpečnému používání.

Reklama