Koncept My White Secret ve spolupráci s anglickými dentisty je založen na bázi dvou past. Bílá pro denní péči a černá pasta na péči noční.
5b1129da9bb54obrazek.png

Bílá denní zubní pasta obsahuje Xylitol, který chrání Vaše zuby a zabraňuje vzniku skvrn během dne. Mátový olej osvěží Váš dech, zatímco jedlá soda obsažená v pastě bělí zuby a udržuje Vaše dásně zdravé. Výtažek z granátového jablka působí jako antioxidant.

Černá noční zubní pasta s příchutí máty peprné šetrně bělí Vaše zuby díky obsaženému aktivnímu uhlí. Aktivní uhlí působí jemně abrazivně a odstraňuje svrny z povrchu zubů, aniž by poškozovalo sklovinu. Kyselina křemičitá pečuje o Vaše dásně a obsažené minerály a vitamín E posilují během noci sklovinu.

Jsou vhodné pro citlivé zuby a také pro vegany (v pastách je použit rostlinný glycerin).

My jste tento unikátní koncept vyzkoušely v redakci. A jak ho hodnotíme?

Věra Forejtová, marketing

Když jsem dostala možnost testovat zubní pasty My White Secret, byla jsem moc ráda. Již delší dobu řeším svůj chrup. Po chemoterapiích jsem přišla o horní zuby, tak mám provizorní protézu. Spodní zuby mám své, ale bohužel po lécích atd… se mi hodně dělají pigmentové skvrny okolo krčků. Nevypadá to moc pěkně. Tento problém jsem potřebovala vyřešit, než mi můj pan doktor bude dělat finální horní protézu a než se bude řešit barva horních zubů. Pan doktor mi vysvětlil, že musíme dělat horní zuby ve stejném odstínu i s odlišnostmi, které jsou na spodních zubech, jinak by výsledek vypadal nepřirozeně.
5b112a56b25b2obrazek.png

S radostí i nadějí na krásnější chrup jsem začala poctivě testovat. Ráno jsem použila „bílou zubní pastu“. Má příjemnou, svěží chuť, která v ústech zůstává velice dlouho. Pasta je trošku hrubší a díky tomu krásně vyčistí plak ze zubů. Zuby zůstávají krásně hladké. Musím říci, že jsem si tuto pastu doslova zamilovala.

Večerní „černá pasta“ vypadá trošku nepřirozeně, ale to jen na první dojem díky barvě. Má výbornou chuť po mátě. Vydržela jsem si s ní zuby čistit cca 8 minut.  Zuby jsem měla dokonale vyčištěné a v ústech svěží pocit.

A jak dopadlo vybělení? Pastu testuji cca tři týdny a je na první pohled vidět velké zlepšení. Pigmentové skvrny okolo krčků jsou znatelně světlejší a zuby mám určitě o dva odstíny bělejší. Jsem moc spokojená a už teď vím, že v péči s touto pastou ještě nějakou chvilku vytrvám a až třeba za měsíc (po testování 2 měsíce), si půjdu nechat udělat mou novou, vysněnou horní protézu. Díky zubní pastě My White Secret bude určitě o mnoho bělejší.

Klára Wimmerová, produkční marketingu

Velmi ráda jsem otestovala bělicí zubní pasty My White Secret. Zuby mám naštěstí velmi zdravé, vždy, když navštívím svého zubaře, říká, že mám v ústech poklad, ale musím se přiznat, že to není určitě jen mojí zásluhou… myslím tím to, že péči o ně nijak nepřeháním, například mezizubní kartáčky jsem „vzala na milost“ až teprve nedávno, kdy už je kolem mě používali úplně všichni, snad i rybičky v akváriu. :-)
5b112d5235d23obrazek.png

Čištění zubů kartáčkem a pastou mi ale potíže nedělá, to patří ke každodenní nutné hygieně, a když je možnost pomoci si díky speciální pastě k bělejšímu odstínu, proč to nezkusit.
Sympatický je mi koncept My White Secret, kdy používáte jinou pastu večer a jinou ráno. Já jsem jako první vyzkoušela denní pastu, která mě doslova nadchla. Léta používám převážně jednu značku, kterou výjimečně vyměním za jinou, ale žádná z těch, které jsem dosud vyzkoušela, nebyla tak úžasně svěží a chutná. Svěží pocit v ústech po vyčištění zubů byl skutečně nadstandartní, a navíc vydržel velmi dlouho, jako bych žvýkala žvýkačku… a přitom pasta při čištění vůbec nepálí ani jinak nedráždí! Vybělení jsem bezprostředně po jejím prvním použití nepozorovala, ale to mi vůbec nezkazilo skvělý dojem z ní. Nechci už žádnou jinou pastu!

A co se týká pasty, určené pro večerní čištění, tam přišlo velké překvapení. Nejdřív jsem se lekla, že mi kolegyně v práci místo pasty na zuby podstrčily do krabičky krém na boty. :-) Skutečně, pasta je totiž černá jako noc! I proto si použití obou past nemůžete splést. I tato pasta je velmi příjemná chutí i vůní, jen se možná v prvních chvílích budete bát podívat se do zrcadla. Ale rozhodně se neochuzujte o výsledný efekt, protože tato večerní pasta – aspoň podle mé zkušenosti – zubům pomůže k bělejšímu odstínu.

Zuby jsou po použití obou past krásně hladké a celková svěžest, kterou v ústech zanechají, umocní pozitivní dojem z My White Secret. Zázraky nečekejte, ale pokud chcete vyzkoušet výjimečnou pastu, která je navíc vhodná i pro vegany, jelikož obsahuje pouze rostlinný glycerin, nebo máte citlivé zuby a bojíte se experimentovat, mohu My White Secret doporučit.

Markéta Škaldová, redaktorka

Sice nemám zuby nějak extrémně zažloutlé, to i přesto, že jsem kuřačka, ale více bělosti by jim prospělo. Právě z toho důvodu jsem se vrhla do testování noční a denní bělicí pasty s radostí. Ihned na začátku dávám velké plus za to, že jsou použity přírodní bělicí složky a pasty jsou vhodné i pro citlivé zuby. Denní i noční pasta má svěží mentolovou chuť, kterou já tedy od zubních past vyžaduji. Čím intenzivnější, tím lepší. V případě My White Secret je to někdy mezi. Vždy čekám od bělicích produktů na zuby maximum, tedy, že budou mít mé zuby barvu čerstvě napadlého sněhu. Ráda bych řekla, že po používání My White Secret tomu tak bylo, ale bohužel. Abych ale pasty nehanila, to opravdu nechci, je pravdou, že zuby jsou o odstín bělejší. I tuto maličkou proměnu beru jako pozitivní, protože mnoho past slibuje bělicí efekt, ale „skutek utek“. Zde je výsledek viditelný, sice malý, ale je. A to je důležité.

Žaneta Podlahová, produkční marketingu

S konceptem duálních past My White Secret se zcela ztotožňuji. Je skvělé, jak dentisté mysleli na to, že nejen pleť potřebuje rozdílnou péči ráno i večer, ale také i zuby.
5b112e83bd0dcobrazek.png

Přiznám se, že jako malá jsem tu a tam švindlovala večerní čištění zubů, protože bylo přednější to, aby mi neutekly pohádky před spaním. :-) Nikdy jsem však se zuby problémy neměla, první dva kazy mi byly zjištěny až před třemi měsíci v mých 24 letech (no dobrá, ještě mi bylo 23 :-)). Ale nikdy jsem neměla takový ten americký zářivý úsměv a můj odstín zubů byl nažloutlejší, ale ne nějak markantně (alespoň si to myslím :-)).

Zkoušela jsem mnoho bělicích past, ale z většiny z nich jsem měla odřené dásně a přišlo mi, že je to tak akorát o narušení skloviny, a efekt bílých zubů? Tak ten se samozřejmě nedostavil. Všechny bělicí pasty vnímám jen jako marketingový tah.

Proto jsem byla zpočátku tak trochu skeptická k testování těchto past, zda se dostaví účinek, ale opravdu se dostavil!

Pastu testuji zhruba měsíc a určitě o 3 odstíny se výsledek dostavil. Nejen, že zubní pasty splnily svůj účel, ale také jsou extrémně jemné a nemám po nich rozedřenou ústní dutinu, ačkoliv je poctivě používám v kuse přibližně již zmiňovaný měsíc. A navíc! Po vyčištění mám vždycky v pusince jak v pohádce! To je vám tak krásný pocit, a navíc svěžest vydrží o poznání delší dobu než u past, které jsem doposud vyzkoušela. U mě má tenhle koncept jedničku s hvězdičkou.  

Čtěte také: