Neuvěřitelný příběh amerických veslařů, kteří získali olympijské zlato v Berlíně roku 1936. Od samého začátku to byl bláhový sen. Nikdo nečekal, že by posádka osmiveslice, složená ze synů dřevorubců, dělníků a farmářů ze zapadlých městeček, mohla porazit elitní týmy prominentů z východního pobřeží a Velké Británie, a přesto to dokázali. Navzdory velmi skromným poměrům se dokázali vypracovat a nakonec šokovali celý svět, když porazili i tým Německa, který vesloval pro Adolfa Hitlera na olympijských hrách v roce 1936 v Berlíně.

hrdinové ve člunu

Skutečný příběh o hledání naděje v časech největšího zoufalství a jedinečné sportovní drama ožívá v románu amerického spisovatele Daniela Jamese Browna. Stejně jako heroické výkonu sportovců olympiád, i tato kniha si podmanila celý svět - dočkala se 27 vydání, 118 týdnů se držela na žebříčku The New York Times Best Sellers a Americkou asociací knihkupců byla zvolena knihou roku.

knizky

Práva na zfilmování tohoto slavného příběhu získala The Weinstein Company, která stojí například za filmy Tanec s vlky, Mlčení jehňátek, Králova řeč, Hanebný parchanti nebo Dobrý Will Hunting; režisérem filmu bude Peter Berg.

TRAILER ke knize HRDINOVÉ VE ČLUNU můžete shlédnout ZDE:

Skutečný příběh, který se stal celosvětovým bestsellerem. 

Nebylo mnoho ran, kterých by Joe Rantz zůstal ušetřen – smrt matky, útěk otce, náhradní rodina, kde nebyl vítán. Všichni nejbližší ho nakonec opustili a nechali napospas osudu. Joe pochopil, že se musí spoléhat výhradně sám na sebe. V mimořádně pohnuté době, která se otřásala přírodními katastrofami, hospodářskou krizí, stávkami a skandály, mu ani nic jiného nezbývalo. Navzdory všem okolnostem se mu podařilo uživit se, a časem si dokonce vydělal i na studium. A pak si Joea, uzavřeného a chudého jako kostelní myš, všiml trenér veslování, který hledal slibné nováčky…

daniel james brown

Autor Daniel James Brown se narodil roku 1951 v Berkeley v Kalifornii. Vystudoval historii a anglický jazyk a literaturu na univerzitách v Berkeley a v Los Angeles. Jeho knihy jsou jedinečné tím, že všechny údaje, které v nich Brown používá, jsou podloženy odbornou literaturou a archivními materiály, a přesto zůstávají především krásně čtivými, nesmírně působivými ságami. Píše o fascinujících příběhů o významných osobnostech či událostech 19. a 20. století.

Další srpnové novinky z nakladatelství MOBA:

Reklama