Ráda měním své vlasy. Vystřídala jsem snad všechny možné barvy kromě modré a zelené. Byla jsem blondýna, černovláska, zrzka. Měla jsem vlasy krátké, dlouhé, rovné i vlnité. A teď jsem se nadchnula pro vlasové pramínky, které jdou do mých vlasů jednoduše připevnit. A protože mám štěstí na skvělou kadeřnici, vystřídala jsem už několik barev.

Marcela Slezáková pracuje jako kadeřnice již několik let, poslední rok má své vlastní kadeřnictví, kde si můžete nechat také prodloužit, zahustit či melírovat vlasy pomocí umělých či přírodních vlasových pramínků.

„Existuje několik metod, jak prodloužit, případně zahustit vlasy. Volíme vždy metodu nejšetrnější k našim vlastním vlasům, která je neničí. Proto příliš nedoporučuji lepení vlasů zatepla, ale nabízím připevňování vlasů pomocí malého pojítka, kterým se pramen umělých nebo přírodních vlasů připevní k vlasům zákaznice. Já sama ve svém kadeřnictví používám metodu Micro rings a mé zákaznice jsou s ní velice spokojeny.“

Metoda BOND PLUS
Na tuto metodu se používají přírodní i umělé vlasové pramínky různých barev. Pramen se k vlasům připojí pomocí malého pojítka, které se po zahřátí na 100 až 120 °C smrští. Vlastní vlasy se tak vůbec nepoškodí a neslepí žádným lepidlem.
Výhodou je nejrůznější barevnost plastových pojítek, díky kterým je spoj ve vlasech úplně nenápadný. Po odstranění pramenu jsou tedy ve stavu, v jakém byly před prodloužením.

Lepení vlasů keratinem za studena
V současné době nejoblíbenější metoda při prodlužování a zahuštování vlasů. Pramen vlasů se připojuje k vlastním vlasům co nejblíže kořínku a spojí se malou pecičkou lepidla, která se po zahřátí rozpustí, a vytvoří tak neviditelný spoj.

Metoda Micro rings
Nepoužívá se ani žádné lepidlo, ani působení tepla. Pramen se na vlastní vlasy připevní pomocí kovového kroužku, který se zmáčkne, tak v něm vlasy drží.
Nevýhodou je, že pokud máte jemné hladké vlasy, mohou vám připevněné prameny z vlasů sklouzávat.
Tuto metodu doporučuji hlavně při promelírování vlasů. Můžete si vybrat i hodně bláznivou barvu, která se vám z vlasů nevymyje a bude pořád stejně hezká a zářivá. Na rozdíl od barvení vlastních vlasů.“

Péče o prodloužené vlasy
Je vhodné pořídit si speciální kartáč určený na česání navázaných vlasů. Má měkké štětiny, vlasy lépe rozčeše a je s ním menší riziko, že si pramen vlasů vytrhnete. Vlasy při česání musíme držet u kořínků a nikdy nečešeme přes spoje.
Na ošetřování vlasů používáme raději vlasovou kosmetiku vhodnou pro prodloužené vlasy. Můžete si koupit nejen šampon a kondicionér, ale i různé masky, spreje na vyhlazení a ochranu, přípravky na podporu vln. Když už jste investovali do navázání vlasů, vyplatí se investovat i do jejich údržby. Navíc vám takto opečovávané pramínky déle vydrží.“

Další rady jak pečovat o prodloužené vlasy:
- nikdy nechodíme spát s mokrou hlavou
- vlasy nikdy neumýváme s předkloněnou hlavou, nejvhodnější je mytí v záklonu (například ve sprše)
- používáme regenerační masky
- při mytí a sušení vlasů je zbytečně necucháme
- vlasy můžeme žehlit, barvit i fénovat jako normální vlasy

A jak dlouho nám nové vlasy vydrží?
Záleží na tom, jak rychle vaše vlasy rostou. Tím se posouvá spoj dál od kořínku a většinou po třech až pěti měsících je nutné spoje znova posunout směrem k hlavě.“

Vybrali jste si? Já ano, metodou Micro rings jsem vystřídala fuchsiový a blond melír. A třeba si jednou  nechám vlasy i prodloužit...

Reklama