Pěkný den všem :).

Ano, i já cestuji s domácími mazlíčky. S drobnými hlodavci (potkani, činčily) cestuji spíš jen na veterinu, či na hlídání k rodičům. S pejsky na výstavy a vlastně všude možně na výlety, k rodičům, do města, ke známým.

Moje fena - westík - je cestovatelka. Od mala je zvyklá na svou přepravku, doma v ní i spí a jen vidí, že se s přepravkou pohybuje, hned je bez pobízení uvnitř připravena k odjezdu. Jsem ráda, že je zvyklá a nevadí jí být zavřená v boxu třeba na cestě východní Čechy - jižní Čechy.

Zážitek, který Vám ale chci vyprávět, se nestal s mojí nynější fenečkou, ale s fenkou Lvíčka, která žije nyní s mojí mamkou. S Lvíčky jsme jezdili zhruba před osmi lety pravidelně na výstavy. Po dvě výstavní sezony jsme dokonce byli na každé národní i mezinárodní výstavě psů. Když jsme jeli do Českých Budějovic, tak jsme jely pouze s mamkou a dvěma Lvíčky. Táta zůstal doma. Fanynka v té době byla ještě malá, takové odrostlejší štěně. Chtěli jsme s ní zkusit výstavní štěstí teprve potřetí. To znamená, že ještě nebyla tak „vyježděná autem" jako její kolega Adámek.

S mamkou jsme se vydaly na dlouhou cestu do Budějovic. Měla jsem to ohromné privilegium sedět vedle řidiče vepředu. Bohužel v té době ještě nebylo tolik rozšířené používání boxů na psy, takže Fany s Adamem lítali po autě, šťastní, že se vezou. Po nějaké době se zklidnili a Fanynka si ustlala u mne na klíně. Byla jsem ráda, že je konečně v autě klid. Bohužel klid to byl... ale před bouří! Z ničeho nic začala být Fanynka nervózní, začala se zběsile olizovat. Na mém klíně však zůstala. Po pár vteřinách se mi pomstila za tu péči, kterou jsem jí věnovala.

Představte si Bernardýna, nebo nějaké to slintací" plemeno, když se oklepe a sliny lítají všude. Tak přesně tohle teď udělala ta roztomilá potvůrka, co mi seděla na klíně v autě. Ovšem to, co se po celém autě a hlavně vpředu rozletělo, nebyly sliny, ale obsah jejího žaludku! Byla jsem celá nahozená, přední sklo, mamka za volantem, prostě celé auto. Ona za svého mládí byla trochu neohrabaná a nějak neuměla zvracet. Bohužel za cestu do Budějovic nám to předvedla ještě několikrát, ale to už jsme s mamkou byly připravené a vždy jsme strkaly hlavu okénkem ven. :) Tak ani nechtějte vědět, v jakém stavu jsme přijely na výstavu...

Ale Fanynka nám udělala radost - poprvé  byla vítězem plemene!!! Za to jsme jí všechno odpustily. :)

Dooma


Děkujeme za pěkný. ač poněkud... ehm... pro slabší žaludky neurčený příspěvek :).

Tak přesně tohle předvedla cestou na výstavu jednou má pudlice :). Akorát ten výsledek na výstavě pak nebyl tak zářný...

redakce@zena-in.cz

Reklama