Existují různé přístupy, jak vybírat obklady a dlažbu do interiéru. Buďto patříte k milovníkům minimalismu, nenápadných barev a tvarů, nebo si rádi pohrajete s různými dekoracemi a kombinacemi. Pomůžeme vám v rozhodování.

Minimalismus Dnes je in obojí a záleží na charakteru interiéru, kam chcete dlažbu položit. Moderní minimalistické domy si přímo říkají o jednoduché tvary a barvy. Převažuje šedá, bílá a krémová, ale i velmi výrazné a nápadné odstíny, které jsou sice na první pohled úchvatné, ale hrozí nebezpečí, že se brzy okoukají a omrzí. Proto je lepší volit neutrální tóny přírodních barev, které působí uklidňujícím a nadčasovým dojmem. Luxusní dlažby svým designem často imitují přírodní kámen a dřevo. Často se kombinují matné struktury s leštěnými, což vytváří zajímavý kontrast

Romantika Pokud patříte k lidem, kteří mají rádi věci s příběhem a neoslovují je nové, nablýskané a dokonale tvarované dlaždice, bude se vám možná líbit dlažba ve vintage stylu. Dlažba, která připomíná minulost a um našich předků.

Pro vintage styl se často používají jiné barvy, než na jaké jsme běžně zvyklí. Často k nim patří pastelové a méně výrazné tóny.

Zajímavě působí i přiznané opotřebení jako jsou oprýskané rohy, zabarvení a skvrny. To vše je do podlahy vytištěno již při výrobě, ale od dobové patiny je takřka k nerozeznání.

Nemůžete se rozhodnout? Pak je potřeba výběr dlažby a mísení jednotlivým prvků v bytě pečlivě promyslet. Kombinace vintage dlažby s moderními pestrými barvami by mohla působit poněkud nevkusně.

Vybraly byste si z těchto ukázek?

Foto: 1-4 Koupelny SIKO a Vintage - Keramika soukup

Čtěte také:

Reklama