Tedy – nikoliv snad kvůli tomu, že by jí trpěl, ale proto, že spolu s kolegy z Novy natočil „chrochtající“ video zesměšňující tuto nemoc, a to potom pobouřilo veřejnost a především vedení jeho domovské televize.

TV Nova - logoTelevize Nova ukončila pracovní poměr s redaktorem Televizních novin Jiřím Dlabajou za natočení videa, které podle ní zlehčilo hrozbu prasečí chřipky.

S dalšími zúčastněnými redaktory provedla televizní stanice interní kárné řízení a potrestala je v souladu s vnitřními předpisy. Nova to uvedla v tiskové zprávě. Video s chrochtajícími redaktory se objevilo na Dlabajově blogu.

„Vzhledem k tomu, že video bylo natáčeno v pracovní době v prostorách zpravodajské redakce a následně bylo umístěno na internetových stránkách spojených s TV Nova, přistoupili jsme k ráznému řešení a tvrdým postihům,“ uvedl generální ředitel Novy Petr Dvořák.

Kontroverzní video a jeho aktéry totiž po jeho zveřejnění na internetu pranýřoval na svých stránkách bulvární tisk.

„Chování redaktorů považujeme za závažné porušení zásadní vnitřní normy TV Nova, kterou je etický kodex. Vzhledem k pozici, významnosti a respektu zpravodajské relace Televizní noviny si jeho porušení nemohou redaktoři dovolit ani u svých soukromých aktivit,“ doplnil Dvořák.

Myslíte si, že je za tento žertík adekvátní vyhazov? Jde podle vás o černý humor nebo o nechutnou a trapnou legrácku?

Dlabajovo video

Reklama