Blogerka Iva z bogu DIY MINI PROJEKTY stále víc inklinuje k přírodním věcem. A kosmetiku si také sama vyrábí. Dnes si pro vás připravila recept na pleťovou vodu se šípkem.

olej

Nedávno mi začala docházet moje oblíbená micelární voda od La Roche. Ze všech vod mi dělala nejlíp, aspoň jsem měla ten pocit. Ovšem její cena už tak příjemná není, vždycky jsem si objednávala to největší balení, které mi vydrželo dlouhé měsíce.

Rozhodně nejsem ten typ, co za měsíc vyprodukuje pytel plastových odpadků od kosmetiky. Myslím, že to nezvládnu ani za rok.

Začala jsem zkoumat složení micelárních vod. Obsahují micely - v nich jsou uzavřené tenzidy, které na sebe nabalují nečistoty z pleti. Já jsem svou vodu nikdy ničím neoplachovala, odličovala jsem mlékem a pak dočišťovala micelární vodou.

Rozhodla jsem se zkusit si vyrobit vlastní pleťovou vodu. Hledala jsem na internetu různé recepty, ale vesměs mi v nich vadil právě ten obsah mydlící složky, tedy nějaký saponát.

Nakonec jsem objevila tenhle úžasný a voňavý recept:

  • 90 ml růžové vody
  • 3 ml šípkového oleje
  • 3 ml ricinového oleje
  • 20 kapek vitaminu E

Všechny ingredience jsou z kosmetikahrou.cz, musíte je jen smíchat a nalít do nějaké krásné lahvičky, kterou budete uchovávat v chladu a suchu. Ricinový olej má prý tu vlastnost, že pomáhá spojovat jednotlivé složky s vodou, mně i tak zůstala malá vrstvička plovoucího oleje. Což ovšem nevadí, jen je potřeba před použitím nádobku protřepat.

přírodní pleťová voda

Část vody jsem si přelila do rozprašovače, díky němu se mi voda dobře nanáší na vatové tampony.

Voda je lehce provoněná, citlivá k pleti. Její složky mi určitě pomohou: šípkový olej je vhodný na problematickou i stárnoucí pleť - přesně pro mě. Ricinový olej má regenerační vlastnosti. A vitamin E působí jako antioxidant.

Samotnou růžovou vodu doporučuju pro tu nejcitlivější pleť, opět regeneruje a hojí. Jak jste na tom s kosmetikou vy? Už jste začali s vlastní výrobou nebo máte nějakou oblíbenou přírodní značku? Jestli vás zajímá téma přírodní kosmetiky a zodpovědného žití, mrkněte taky na můj článek na téma, co je pro mě toxické.

Iva

Blog DIY MINI PROJEKTY si vytvořila Iva Baltaretu, aby se mohla podělit o jednoduché nápady a návody na tvoření. Najdete tu tipy na dárky, dekorace i hraní pro děti.

Uložit

Uložit

Reklama