I když počasí není zrovna nejlepší, přesto bychom měly chodit na procházky do přírody. Z té si můžete odnést spoustu vánočních dekorací. Lišejník, kterého jsou lesy plné, za jeden den vyschne na topení a můžete ho rovnou použít. Na věnci bude vypadat jako čerstvě napadaný sníh. Větvičky ze stromů netrhejte, ale občas se stane, že některé leží na zemi a přímo volají po tom, abyste si je odnesly domů. Mezi další ozdoby můžete zařadit šípek, ptačí zob, malé šišky a přírodou vysušené rostliny. My jsme do věnce zapojily ještě eukalyptus neboli blahovičník, který ve volné přírodě u nás nenajdete. Rostlinku z Austrálie ale můžete pěstovat jako pokojovku, udělejte si tedy radost a pár jejich lístečků rovnou použijte na výrobu! Navíc blahovičník čistí vzduch a pomáhá při respiračních chorobách, což se teď hodí!

Mohlo by vás zajímat: DIY koutek: Netradiční adventní kalendáře. Vánoční vesnička nebo stromek z ruliček toaletního papíru

Místo toho, abyste kupovala drahý korpus, svažte dokola drátkem pár ohebných větví. Musí být ale ještě trochu čerstvé, ne přeschlé, aby nepraskly. Drátkem také přivažte základní jehličí. Aby vypadal věnec co nejzajímavěji, doporučujeme použít minimálně dva druhy. Poté připevněte eukalyptus. Místo něj můžete také použít bobkový list. Ostatní komponenty by měly ve věnci držet tak, že je různě zapícháte do korpusu nebo propletete skrze jehličí. Můžete samozřejmě použít i tavnou pistoli, ale byla by to škoda, tak se jí snažte vyhnout a s věncem si pohrát.Tip: Aby se vám větvičky lépe do korpusu zapíchávaly, seřízněte je na konci do špičky.

Bez tavné pistole se ale bohužel neobejdete v případě, že budete chtít vyrobit ještě mini věnečky. Ty mohou vypadat stejně jako velký věnec, aby působily jako jeho zmenšeniny. Pistolí naneste hmotu kolem dokola věnce a navrstvěte komponenty. Tři malé věnce připevněte na přírodní provázek a pověste je v různé výšce třeba do okna nebo na zeď.


Za poskytnutí prostoru a komponentů na vyrábění děkujeme společnosti Deco Loco. I tento rok u nich probíhají kurzy, akorát netradičně online formou. My se těšíme, že se příští rok budeme moct sejít opět v krásném showroomu, pustit si koledy a navodit si tak jedinečnou vánoční atmosféru. Nenechte si ani vy ujít přihlášky, určitě vám je opět včas připomeneme.

Mohlo by vás zajímat: DIY koutek: Tip na výrobu vánočních ozdob

Foto: Karolína Waberová

Reklama