Historie vánočních ozdob sahá až do 19. století, kdy se stromky začaly zdobit sušeným ovocem, malými jablky, sladkostmi, pozlacenými ořechy, papírovými řetězy, ozdobami za slámy a jinými přírodními materiály. Později se začaly vyrábět ozdoby skleněné, ale v moderní době bohužel i plastové. Dnes se opět rády vracíme třeba k těm dřevným, které si můžeme navíc samy vyrobit.

Dřevená kolečka

V tomto případě samozřejmě bude ideální, když poprosíme tatínka či dědečka, který nám na soustruhu z větví nařeže pravidelná kolečka, ty potom můžeme zdobit podle libosti a přivázat je na kousek dřevité dekorační vlny!

Hvězdičky z kůry

Hvězdičky z kůry vyrobíme tak, že použijeme vykrajovátko na cukroví, přiložíme ho na tenký plátek kůry a vyřízneme daný tvar. Opět v nich můžeme udělat dírku a pověsit je na přírodní provázek, nebo je můžeme přilepit jako ozdoby na jinou dekoraci.

Voňavé ozdoby

Hřebíčkovo-skořicové ozdoby vám dokážou provonět celý pokoj. A navíc to jde i bez pečení. Připravte si 1 hrníček mouky, 1/2 hrníčku mleté skořice, 1 hrníčku mletého hřebíčku, 1/2 hrníčku soli, 3/4 hrníčku horké vody. Z ingrediencí uhněťte pevné těsto, které rozválejte na pečícím papíru. Potom vykrájejte hvězdičky. Až uschnou (bude to trvat asi 24 hodin), můžete je nabarvit třeba potravinářským barvivem.

Za poskytnutí prostoru a komponentů na vyrábění děkujeme společnosti Deco Loco.

Čtěte také:

Reklama