Foto: Shutterstock

Vánoční vesnička

Foto: Shutterstock

Při výrobě vánoční vesničky zažijete spoustu zábavy. Stačí mít po ruce lepidlo, čtvrtku, barevný papír a nůžky. Za úkol budete mít udělat 24 domečků, do kterých ukryjete sladkosti. Nejprve si na papíře rozvrhněte, jak by měla vesnička vypadat. Pokud chcete, můžete ji umístit třeba do starého šuplíku nebo domky jen různě poskládat na polici. Mezi domky postavte různé dekorace, nebo vyrobte z papíru i vánoční stromky, tak jak je to na fotce. Fantazii se ale meze nekladou, a tak může vaše vesnice vypadat třeba trochu jako ta, do které jezdíte k babičce.

Mohlo by vás zajímat: DIY koutek: Tip na výrobu vánočních ozdob

Druhou variantou je závěsná papírová vesnice. Tentokrát budete potřebovat staré ramínko, které přetřete nebo přestříkejte bílou barvou. Na přírodní provázek pak připevněte kolíčky, na které zacvakněte hotové domečky, které by tentokrát měly být z tenkého kartonu. Na vrch ramínka použijte libovolné dřevěněné ozdoby.

Foto: Shutterstock

Kalendář z papírových sáčků

Foto: Shutterstock

Papírové sáčky nemusí sloužit jen na svačiny. Pokud je nemáte doma, momentálně je můžete koupit na e-shopech s obalovým materiálem. Dále budete potřebovat přírodní provázek, kterým ozdobené a číslovkami označené pytlíčky přivážete k sobě. Kalendář bude vypadat hezky i v případě, že některé papírové pytlíky vyměníte třeba za vyrobené červené v jiném tvaru. Potom už můžete začít navazovat na libovolný klacek. 

Mohlo by vás zajímat: Sedm nápadů na podzimní dekorace, které zvládnete samy vyrobit

Alternativou pytlíkového adventního kalendáře je pytlíky rovnou ve třech řadách pověsit za kolíčky na napnutý přírodní provázek. Mezi pytlíky potom můžete připnout i ozdoby tak, jak je to na fotografii. Nezapomeňte, že pytlíčky by neměly být řazeny podle číslovek, aby po ubírání dnů nevypadl kalendář asymetricky. Rozřaďte je libovolně.

Foto: Shutterstock

Mini dárky na větvičkách

Foto: Shutterstock

Když už půjdete na procházku do přírody, proč odcházet s prázdnou? Z lesa si můžete odnést spoustu přírodních dekorací. Tentokrát se zaměřte na hezké klacky, které doma spojte provázkem od nejmenšího po největší do tvaru vánočního stromku. Přidejte různé dekorace včetně větviček, ale především mini dárky, ve kterých budou zabalené třeba oblíbené bonbony. 

Stromek z ruliček od toaletního papíru

Foto: Shutterstock

Ruličky od toaletního papíru nemusí skončit v koši! Děti se s nimi dokážou vyřádit, v některých školkách je po nich dokonce sháňka. Tentokrát je můžete využít na výrobu adventního kalendáře. Ruličky přilepte k sobě do tvaru stromku lepidlem nebo je secvakněte sponkovačkou z obou stran. Poté do ruliček schovejte sladkosti a ze všech stran je polepte krepovým papírem. Přední stranu ozdobte vystřiženými kolečky nebo vločkami z barveného papíru, na který napište číslovky. Sladkosti pak vyndáte tak, že pod danou ruličkou lehce protrhnete krepový papír.

Reklama