Velikonoce jsou každým dnem o kousek blíž. Vyzdobte si váš dům či byt třeba podle Ivy z blogu DIY MINI PROJEKTY. Její hnízda z březových větviček jsou velmi efektní a snadné na výrobu.

Kdo sledujete můj Instagram, určitě jste zaregistrovali hnízda. Je to taková moje velikonoční dekorace pod lustr - ale dají se zavěsit kamkoli. Dokážu si je představit třeba i venku. Samotná výroba je jednoduchá.

Jsou vyrobená z březových větviček. Větvičky jsme řezali na zahradě už před několika týdny a já jsem si lámala hlavu, které budou vhodné právě na tyhle hnízda/klícky.

https://2.bp.blogspot.com/-ZUNEyHxLMA8/WNZitSZOMuI/AAAAAAAADAA/AuMqJakDZSwWqCSdu_bi5sr8CQB-ET3nwCLcB/s640/IMG_5020%2B%25281%2529.jpg

Chtěla jsem velmi drobné, ale nerovné, tenoučké, rozvětvené větývky. Aby byly hodně jemné, subtilní. Ale takové asi neexistují. Ze švestek byly hezké, jenže křehké - okamžitě se lámaly. Nakonec jsem použila pár větviček z břízy. Byly nejtenčí, co jsem sehnala.

Hnízda jsem chtěla tvořit za pomoci mojí nové tavné pistole, už jsem ji použila na jarní věnec. Ale tentokrát by mi nepomohla a ještě by lepidlo bylo příliš vidět. Větvičky jsem přivazovala nití, určitě jde použít i drátek. Základ byla hvězda - to znamená asi 5 - 6 větviček poskládaných jako hvězda, uprostřed svázaných. Pak teprve jsem větve ohnula nahoru a k sobě.

https://1.bp.blogspot.com/-_jQJZeyNkkA/WNZis4wDZ2I/AAAAAAAADAQ/CT9ZKRYkyvQBf5HU9FsSyK3OPB-QjQ6AgCEw/s640/IMG_5009.jpg

 

https://4.bp.blogspot.com/-jagXqUFeIt0/WNZisQTYRcI/AAAAAAAADAQ/xLHanlXT488du8I83i8CTaiQaa4ozkzIACEw/s640/IMG_5012.jpg

Čím hnízda ozdobit?

  • Já jsem dovnitř dala maličká vyfouklá vajíčka
  • Pak také vázičku ze skořápky
  • Dokážu si představit i mini kokedamu
  • Zkusit můžete mech, peří, barevné provázky

A co další tipy na jarní a velikonoční dekorace? Březové větve jsem dala i do vázy, nejdřív jsem ozdobila tenkými stužkami, po pár dnech ale vyrašily jasně zelené lístky. 

https://1.bp.blogspot.com/-Oq-X1rlOlcU/WNZirTQFDII/AAAAAAAADAQ/a-di5kZ5h6UBCgXGbXtpSmdP2P73m59iQCEw/s640/IMG_4981.jpg

Barevná vajíčka

A jeden tip na DIY od Luciána :) Byl s klukama před dvěma týdny doma, jeden den jim koupil dřevěná vajíčka a nechal jim je vybarvit anilinkama. 

https://3.bp.blogspot.com/-D7ugAOhvg2c/WNZirLpqLKI/AAAAAAAADAQ/zexBwloE4T096Jclf5qNs-nHqi7ZhpYxQCEw/s640/IMG_4978.jpg 

https://1.bp.blogspot.com/-vXXwr-T5q_o/WNZivAiqNCI/AAAAAAAADAQ/q0hl3zJf7LwiodjMp9F6HKoFWrrgbYooQCEw/s640/IMG_5027.jpg

Docela paráda na chlapy, co? Jak to máte s výzdobou vy? 

Iva

Blog DIY MINI PROJEKTY si vytvořila Iva Baltaretu, aby se mohla podělit o jednoduché nápady a návody na tvoření. Najdete tu tipy na dárky, dekorace i hraní pro děti.

Co ještě patří k Velikonocům?

Reklama