V sobotu se v divadle Ponec můžete nechat strhnout divokými africkými a sexy kubánskými rytmy. V jedné části představení se představí Monika Rebcová - nestorka afrického tance v České republice, se svým souborem BA-TO-CU. Ten vznikl v roce 2000 a má dvě sekce, hudební a taneční. Hudebníci hrají na africké nástroje dundun, kenken, sangban a djembe.

Tanečníci z BATOCU se už několik let zabývají studiem tanečního stylu zemí Západní Afriky. Vliv tohoto regionu můžeme pozorovat i na jejich kostýmech. Choreografie tvoří Monika Rebcová (studuje africký tanec a hru na djembe od r. 1993) ve spolupráci se svými tanečníky.

Milovníky kubánských rytmů zaujme další část večera. V choreografie Sonidos de un sueno - Zvuky jednoho snu se odráží vliv tradičního kubánského folklóru, který je provázán s prvky současného tance. Kombinací těchto dvou původně odlišných forem vzniká specifický pohybový slovník, jenž má schopnost vyjádřit konkrétní myšlenku dané situace v choreografii. Autory a tanečníky je umělecká dvojice Entre Pasos (Pavlína Černá a Alexeider Abad Gonzalez).

Praha, divadlo Ponec, 8. a 9. října, začátek je ve 20 hodin, www.divadloponec.cz    

Reklama