Asijské ženy věnují zvláštní pozornost zdravému životnímu stylu, extravagantní módě a té nejlepší kosmetice. Tajemství jejich mládí a krásy je jednoduché. Jsou to především dary přírody, které preferují. Zejména korejská kosmetika je velmi oblíbená, kreativní a zvláštní. Takový hadí jed či hlemýždí sliz rozhodně stojí za zkoušku.

K čemu je dobrý šnečí sliz?

Hlemýždí extrakt obsahuje přírodní složky, které zlepšují a obnovují pleť. Je velmi bohatý na alantoin, kyselinu glykolovou, kolagen, vitamíny A, E a C a elastin. Všechny tyto látky jsou velmi důležité pro zdraví a krásu pokožky. Například taková kyselina glykolová je velmi žádaná. Pokožka je díky ní výrazně hladší a jemnější. Působí také blahodárně při špatné pigmentaci pokožky. Nehezké flíčky „bělí“ a tím je pleť rozzářenější. Kolagen pro změnu navrací pleti elasticitu, která se postupem času v naší pokožce ztrácí. Je tak skvělým bojovníkem proti vráskám. Obsahuje i EGF, což je epidermální růstový faktor. Ten pomáhá obnovit poškozené buňky a zároveň podporuje vývoj nových. Je silně hydratační, hodí se tak i pro velmi suchou pokožku. Další kladem jsou hojivé účinky. Ženy, které trápí problematická pleť, především pak akné, by krém s obsahem hlemýždího extraktu měly rozhodně vyzkoušet.

Sliz se z hlemýžďů získává šetrnou a bezbolestnou metodou. Nemusíte se bát. Po odebrání vzorků jsou hlemýždi opět vypuštěni a spokojeně se „slizí“ dál.

dsZkušenost redaktorky Markéty: Krém, který hlemýždí extrakt obsahuje, nyní používám. Přiznávám, že zprvu se mi do toho moc nechtělo. Nakonec jsem se odhodlala. Zprvu jsem se bála, zdali nebudu mít nějakou alergickou reakci, ale obava to byla zbytečná. S krémem jsem velmi spokojená. Je lehký, rychle se vstřebá, příjemně voní a pleť je po aplikaci velmi hebká.

hlemýždí sliz

Maska s hlemýždím extraktem a EGF, Parfumerie Douglas
Masku vyjměte z obalu, přiložte na obličej a nechejte působit 20 - 30 minut. Vyhněte se kontaktu s očima. Po uplynutí doby masku odstraňte z obličeje a zbytek séra jemně vmasírujte do pleti pro lepší absorpci extraktu.

K čemu je dobrý hadí jed?

Účinky hadího jedu jsou známé již tisíce let. Bezbolestný botox, tak by se dal s nadsázkou hadí extrakt definovat. Je hojně využíván především pro své vyhlazující účinky, které nastupují prý téměř ihned. Kromě toho, že hluboké vrásky potlačuje, zabraňuje tvorbě nových. Krémy s hadím jedem obsahují vitamíny B a E, kyselinu hyalurunovou, retinol, koenzym Q 10, kolagen a elastin. Právě díky těmto prvkům omlazuje a zpevňuje pokožku. Předchází tak tolik nechtěnému stárnutí. Je sice elixírem mládí, ale má také vysoce hydratační a léčivé schopnosti.

Ani zde se nemusíte bát o zdraví plazů. Odběr hadího jedu je stejně jako u hadího slizu bezbolestný. Hadi se nezabíjejí, jak by si někdo mohl myslet.

Hadí jed

Pleťový krém proti vráskám s hadím jedem, SERPENS DERM, www.vivaco.cz, 249 Kč

Za zmínku stojí i korejská dekorativní kosmetika. Ta je nejen kvalitní, ale i velmi nápaditá a originální.

Tony Molyfd

sdtony moly
Panda´s Dream - Osvěžující tyčinka na oční okolí, Tony Moly, 290 Kč
Petite Bunny - lesk na rty v tyčince, Tony Moly, 170 Kč
Egg Pore - Hedvábně jemný podkladový balzám, Tony Moly, 490 Kč
Pocket Bunny - Hydratační mlha, Tony Moly, 290 Kč
Produkty Tony Moly jsou k dostání v obchodech Sephora.

Čtěte také:

Reklama