Třináctiletá dívka z Číny se na konci ledna pokusila spáchat sebevraždu, aby jí lékaři mohli odejmout játra a transplantovat je jejímu otci, který umírá na rakovinu. Informaci ve čtvrtek přinesla zpravodajská stanice CNN s odvoláním na čínskou agenturu Sin-chua.

"Mami prosím odpusť mi, nemohu s tebou již déle zůstat," psala dívka v dopise na rozloučenou. "Dej po mé smrti má játra otci a zachraň mu tak život." Čchen-ťin spolykala více než dvě stovky prášků na spaní poté, co objevila v matčině peněžence lékařskou zprávu o tom, že její otec umírá na rakovinu jater.

Dívku, která padla do bezvědomí, našla matka. Vracela se z práce, vstupní dveře byly ale zavřené. Do domu se tedy dostala otevřeným zadním oknem. V pokoji kromě Čchen-ťin našla dvě prázdné lahvičky od prášků na spaní. Okamžitě zavolala zdravotníky, kteří dívku převezli do nemocnice.

Její stav je sice vážný, ale prášky neohrozily dívčin život. Čchen-ťin však musí podstoupit operaci kvůli popáleninám, které utrpěla, když při ztrátě vědomí padla na zapnutou elektrickou dečku na posteli.

Podle listu China Daily leží dívka ve stejné nemocnici jako její otec, který však o incidentu neví.