unesena

Kalifornské policii se ve čtvrtek přihlásila žena, která tvrdí, že byla před osmnácti lety unesena vlastním otčímem. Policie si je téměř jista, že se jedná o Jaycee Lee Dugardovou, která zmizela ve věku jedenácti let, informuje BBC.

„Jsme si na 99 procent jistí, že je to ona,“ prohlásil Les Lovell, policejní šéf v kalifornském El Doradu. Policie ženě, která sama přišla na policejní stanici v Concordu, odebrala vzorky DNA, které potvrdí, zda je skutečně Dugardová. Jaycee Lee Dugardová se již setkala se svou rodinou a údajně si na ni pamatuje.

Podle policie žila žena v zajetí izolována od okolního světa, nemohla chodit k lékaři ani do školy. Její únosci ji zadržovali v chatrčích a stanech na zahradě svého domu. Policie se domnívá, že únosce s ženou zplodil dvě děti. Jsou to dívky, dnes ve věku 11 a 15 let, které taktéž v životě nenavštívily školy či lékaře.

Policie již v souvislosti s tímto případem zadržela dvě osoby, které měly Dugardovou unést. Jednou z nich má být i její otčím.

Jedenáctiletá dívka zmizela v roce 1991 nedaleko svého domova v South Lake Tahoe. Přestože únos viděl jeden svědek, policii se dívku nikdy nepodařilo vypátrat. Unést ji měly dvě neznámé osoby (manželský pár), které ji cestou na zastávku školního autobusu zatáhly do auta a odvezly.

Reklama