Včera Žena-in informovala o dívce, která přežila pád jemenského airbusu. Letadlo se zřítilo u Komodských ostrovů v úterý 30. června, více ZDE. Zmíněná dívka, Bahía Bakariová, se již setkala ve Francii se svým otcem.

Dívka z nehody letadla, při které pravděpodobně zemřela její matka, vyvázla jen s několika škrábanci a zlomeninou klíční kosti. Po pádu stroje se více než 12 hodin držela plovoucích trosek, než ji hlídkující letadla zpozorovala a zachránila.

Několik hodin poté, co záchranáři vytáhli Bahíu z vody, ležela na jednotce intenzivní péče v Moroni. „Byla propuštěna na žádost jejího otce ve Francii. Byla v uspokojivém stavu a začala se jí vracet chuť do života,“ prohlásil Jean Youssef, lékař místní nemocnice. Podle Youssefa nemocnice v Moroni nemá potřebné lékařské přístroje pro provedení kompletních zdravotních testů. Bakariová se tedy vrátila francouzským vládním letadlem do Francie, kde bude vyšetřena na moderní klinice.

„Mísí se ve mě pocity smutku a radosti. Jsem šťastný, že mám dceru zpět. Její matka se ale již nevrátí,“ řekl Kassim Bakari reportérům na pařížském letišti Roissy krátce poté, co objal svoji dceru.

Mezitím pokračují u Komorských ostrovů pátrací akce po možných přeživších nehody a po černých skříňkách, které by mohly příčinu tragédie objasnit.

Letadlo společnosti Yemenia Airways se 153 lidmi na palubě se zřítilo do rozbouřeného moře pět až deset kilometrů od pobřeží Komorských ostrovů, když se v noci z pondělí na úterý kolem 02.30 tamního času (úterý 00.30 SELČ) chystalo přistát. Piloti vzdali z neznámých důvodů první pokus o přistání a letoun znovu začal nabírat výšku před tím, než se zřítil.