Depresivní děti touží po penězích pokračují v projektu divadelních akcí na pražském Hlavním nádraží představením Schillerova Dona Carlose.

 

Klasický text německého romantika upravil mladý slovenský režisér Pavol Juráš a rozhodl se jej uvést v prostorách nádražního secesního společenského sálu, o kterém nemá většina veřejnosti ani potuchy. Zasedací místnost s výraznými secesními prvky se tak změní na renesanční španělský královský palác Escorial. Zde se odehraje příběh následníka trůnu Dona Carlose, ve kterém nechybí intriky a láska, v němž ovšem jde i o holý život.

 

Režisér Juráš se vyjádřil, proč se připojil k projektu Noci na nádraží, který postupně od poloviny září oživuje prostory hlavního nádraží, tedy prostory určené spíše pro přepravu cestujících než pro kulturní zážitky: „Myslím si, že je ideální hrát Schillera na nádraží. Je to místo naprosto ohavné, násilné, špinavé a nemravné. Je odrazem naší doby.“ Nádraží v současné době prochází první fází generální rekonstrukce, inscenace je tedy jednou z posledních příležitostí zažít patinu a kouzlo neopravených prostor.

 

Don Carlos bude uveden 18., 19., 21. a 22. října, vždy od 19:30. Předprodej zajišťuje pokladna divadla Komedie.

 

Další představení, která diváky v rámci Nocí na nádraží čekají, je inscenované čtení hry Kanibalové od Georga Taboriho, s podtitulem „Každý dostane ochutnat“ a Aischylova Oresteia, kde tvůrci slibují návštěvu nepřístupných prostor nádraží.

 

Více informací na: www.nocinadrazi.eu

 

Měla jste tu možnost dostat se na Hlavní nádraží a projít se po Sherwoodu? Jak na vás působí takové místo? Máte nějaké podobné místo i u vás ve městech? Láká vás představa jít na divadelní představení na takové místo jako je Hlavní nádraží?

Reklama