Divadlo Na Jezerce sází na radost ze hry i ze života! Od března 2014 hraje komedii Jiřího Janků „Cesta kolem světa“. „Divadlo Na Jezerce dává často příležitost nejen mladým talentovaným hercům, ale hledá talenty i mezi mladými režiséry.

„V nápadité režii Terezy Němcové jsme v minulém roce uvedli několik představení, která nastudovala se svými žáky. Protože se její představení na Jezerce setkaly se vstřícnými reakcemi našich diváků, vydáváme se s ní bez obav i na Cestu kolem světa,“ uvádí principál Jan Hrušínský.
Premiéra je v Divadle Na Jezerce, 19. března 2014.

jednaaa

Dobrodružství, chytlavé písničky, humor a fantazie jsou divadelním evergreenem. Vše se nese v duchu nadsázky a svižný příběh přináší nečekaně paradoxní situace, což znamená, že o dobrou náladu v hledišti nebude nouze.
Hlavní role sympatické slečny Feminy Jones a inspektora Shermana, zahrají mladí herci Kristýna Hrušínská a Václav Liška. V dalších rolích se objeví zkušení členové hereckého souboru Jezerky, Petr Vacek, Václav Chalupa, Martin Sitta, Michal Kerni režisérka Tereza Němcová.
Doplní je čtyřčlenný sbor, který tvoří Daniela Smutná/ Lucie Ivanovová, Veronika Vonzová, Bartoloměj Veselý a Ondřej Lechnýř. Ztvární např. londýnský dav, vlak, námořníky, členky ženského hnutí, indiány, hollywoodské filmaře a mnoho dalších rolí.

ttt

Kristýna Hrušínská

kern

Michal Kern a Petr Vacek

Jistá slečna Femina Jones rozhodne, že se svou společnicí zvládne cestu kolem světa za méně než 80 dní. Na cestě Orient expresem se ale dostanou do situací a míst, kde to nebudou mít vůbec lehké. Největší překvapení ovšem čeká Feminu Jones až na samotném konci dobrodružství.
„Cesta kolem světa je svěží komedie, která by mohla pobavit všechny věkové generace – děti i jejich rodiče či prarodiče. Každý si z ní vezme něco svého a v paměti mu určitě zůstanou jak výkony herců, kteří svoje postavy ztvárňují s velkou chutí, tak chytlavé melodie písniček Jana Kučery,“ říká režisérka Tereza Němcová, která sama také ráda jezdí za dobrodružstvím. Procestovala celou jižní Evropu a ve hře, k níž navrhla i výpravu, si s chutí sama zahraje britskou konzulku.

CHCETE-LI SE DOBŘE BAVIT, VYDEJTE SE S NÁMI NA CESTU KOLEM SVĚTA!

Více na www.divadlonajezerce.cz

Reklama