5cecfcb085772obrazek.png

Lokalita, pohodlně dostupná osobní dopravou (s možností parkování) i MHD, se nachází v rozlehlém parku, jenž přirozeně vytvoří malebný foyer. Usazení hlediště v zapuštěném prostoru pod věží divákům zaručí výbornou akustiku, velká elevace jednotlivých řad spolu s osovým posunem sedadel zase dobrý výhled na jeviště.
5cecfc99a99ccobrazek.png

Naprosto unikátní je systém rychlého zastřešení, kterým bude nová pražská letní scéna vybavena pro případ deště. Díky němu bude možné operativně skrýt pod střechu celé hlediště o kapacitě bezmála 600 míst. Návštěvníci se tak nemusí obávat, že představení nedokoukají kvůli nepřízni počasí. Co se dalšího servisu pro diváky týče, samozřejmostí bude dostatečná kapacita občerstvovacích barů i kultivovaných toalet.

Okolní park nabízí řadu dalšího vyžití a samotná žižkovská věž coby nejvyšší dominanta Prahy je pochopitelně vyhledávanou turistickou atrakcí. Společně se vstupenkami na přestavení bude možné si zakoupit také vstupenky do observatoře věže s výhodou polovičního vstupného.

kalich.jpg

Program prvního ročníku Hvězdného léta pod žižkovskou věží se bude opírat o repertoár pořádajícího Divadla Kalich a jeho spřátelených scén, tedy Divadla v Rytířské, Divadla Palace, Divadla Verze, Činoherního studia Bouře a chybět nebude ani populární představení Caveman. Jelikož se jedná o soubory, v nichž se schází česká herecká špička, vystřídá se na jevišti nové letní scény tolik hereckých hvězd jako nikde jinde. Repertoár je již nyní na www.hvezdneleto.cz.

Hvězdné léto pod žižkovskou věží zahájí 23. června 2019 unplugged koncert písničkáře

Tomáše Kluse, o den později Divadlo Kalich odpremiéruje komedii uznávaného kanadského autora Norma Fostera

Láska v přímém přenosu s Petrem Čtvrtníčkem, Kristýnou Frejovou a Davidem Suchařípou v hlavních rolích.

Poslední představení prvního ročníku je naplánováno na 2. září 2019.

Předprodej na celou sezónu nové letní scény bude otevřen 1. prosince 2018 na webu akce www.hvezdneleto.cz
i na pokladně Divadla Kalich.

Letní scéna Divadla Kalich věnuje částku 10 Kč z každé zakoupené vstupenky ve prospěch spolku Dobrý skutek. Ten cíleně podporuje spoluobčany, kteří se ocitli ve složité životní situaci a bez pomoci druhých se v dané chvíli neobejdou. Více o spolku Dobrý skutek na www.dobryskutek.cz.

kalich1.jpg

Rozhovor s producentem Michalem Kocourkem

Co bylo impulsem k projektu nové letní scény?
Jak tomu docela často bývá, na začátku stála náhoda. Myšlenku na letní scénu Divadla Kalich jsem sice nosil v hlavě už několik let, ale přiznám se vám, že jsem se zároveň od ní sám zrazoval, a to ze dvou důvodů. Jednak jsem nemohl najít prostor, který by odpovídal všem mým nárokům, a jednak běžná sezóna Divadla Kalich je už tak dost náročná, o letních prázdninách navíc pravidelně zkoušíme novinkovou muzikálovou inscenaci, takže vedle toho mnoho času nezbývá. Nicméně dneska jsem rád, že prostor přesně dle našich představ máme.

Čím vás tedy zaujal?
Pro letní divadelní scénu nabízí všechny přednosti, jaké si jen můžete představit. Je nedaleko centra, pohodlně dostupný veřejnou i osobní dopravou, nachází se v parku, který je příjemným odpočinkovým prostorem a vytvoří návštěvníkům unikátní foyer. Samotná věž může být pro diváky samozřejmě dalším lákadlem, proto jim také nabízíme ke vstupenkám na představení možnost využít výhody polovičního vstupného do observatoře věže.

A vlastní divadelní scéna?
Té se věnujeme už déle než rok. Díky zapuštění v prostorách pod věží bude mít dobrou akustiku, při koncipování hlediště jsme dbali na výbornou viditelnost a pohodlí, v projektu je pochopitelně myšleno i na dostatečný počet barů a kultivovaných toalet. Nicméně největší radost jsem měl, když se nám podařilo vymyslet funkční princip rychlého zastřešení hlediště. To je opravdové unikum. Diváci se tak nemusí obávat, že představení nedohrajeme kvůli dešti a budou ochuzeni o zážitek.

Novou letní scénu prezentujete jako komfortní. Je to pro vás tak důležité?
Myslím, že slovo komfortní není v tomto případě přehnané. V prostorách pod věží jsem viděl v duchu divadlo hned na první pohled a jakmile jsme tomuto projektu začali dávat konkrétní obrysy, nabalovala se jedna výhoda za druhou. Každopádně kvalita péče, kterou budeme moci divákům garantovat, pro mě důležitá opravdu je. Abych byl upřímný, do nějakého polovičatého řešení bych nešel. Kdybych nemohl divákům poskytnout servis, jaký podle mého přesvědčení mají dostat, nebavilo by mě to.

kalich3.png

Jak byste představil repertoár Hvězdného léta pod žižkovskou věží?
Jelikož jde o letní scénu Divadla Kalich, základem programu budou úspěšné činoherní komedie z našeho repertoáru, plus jsme přizvali spřátelená divadla, s nimiž spolupracujeme, a tak je rádi při této příležitosti představíme. Ve všech případech jde o inscenace s prvotřídním hereckým obsazením, takže tu máme ještě jedno nej – tolik uznávaných hereckých jmen na žádné jiné letní scéně nenapočítáte. Název Hvězdné léto pod žižkovskou věží tedy odkazuje nejen k hvězdám nad hlavami diváků, ale i k těm na jevišti. A ve všech případech jde také o inscenace, které mi žánrově pasují k představě letní pohody. Každou sezónu letní scény bychom chtěli otevřít premiérou, tou letošní bude komedie vyhlášeného kanadského autora Norma Fostera Láska v přímém přenosu s Petrem Čtvrtníčkem v hlavní roli. Jedná se o jeden z nejoriginálnějších komediálních textů, jaké jsem za poslední léta četl… Prostor budou dostávat také akustické koncerty písničkářů. Dramaturgie se bude určitě stále vyvíjet. Výhledově bych ji viděl jako festival toho nejlepšího, co se na pražské divadelní scéně v odpovídajícím žánru za danou sezónu urodilo.

Z každé zakoupené vstupenky na letní scénu věnujete 10 Kč ve prospěch spolku Dobrý skutek. Proč jste se k takovému kroku rozhodl?
Protože jsem zvyklý vracet, pokud sám od osudu dostávám. Celý život si uvědomuji, že nic není zadarmo, a snažím se tím řídit. Tak proč nepomoct lidem, kteří naši pomoc potřebují, protože třeba neměli tolik štěstí, co mají ostatní. A spolek Dobrý skutek je pro nás garancí, že obdržená částka transparentně podpoří konkrétní lidi v nouzi.
 

Reklama