Divadlo snímané v jedinečných filmových formátech si vyzkouší soubory z celé České republiky.

Sérii nových představení zahájí 27. března snově Malý princ Studia Dva v podání Jana Ciny.

Na unikátní propojení dvou velmi odlišných souborů: Dejvického divadla a Cirku La Putyka dojde v inscenaci Honey v přímém přenosu 22. dubna.

Diváci se mohou dále těšit na živě inscenovaná představení Divadla Husa na provázku, Švandova divadla, Divadla Na zábradlí, Národního divadla Brno, Jihočeského divadla, Národního divadla Moravskoslezského a dalších.

604743a1afaf0obrazek.png
Foto: Jiří Šeda

Zakladatel platformy Viktor Tauš se chystá také na další hudební Film Naživo: Mirek Kemel a Vladimír Javorský s kapelou. „Písně Mirka Kemela mě provází a inspirují několik let. Dotýkají se mě svým kontaktem s prvotní chlapeckou naivitou, poezií, která má odvahu být plachá a něžná. A takový bude i jejich Film Naživo. Scénografie Marka Cpina a kamera Martina Douby je bude snímat v optických iluzích, ve kterých se z mužů stanou chlapci a z těch opět vyjdou muži,“ říká o připravovaném natáčení jeho režisér a producent.

Vybrané filmy a pořady naleznete v archivu platformy. Veškerý nový obsah můžete vidět vždy živě a prožít tak s námi skutečný prožitek z živé kultury - www. FILMNAZIVO.CZ .

Už uplynul téměř rok…
První streamy představení Amerikánka Viktora Tauše byly impulsem vzniku svébytné kinematografické formy Film Naživo. Propojení divadla a filmu inspirující imaginaci mladých tvůrců a možnost sdílení uměleckého prožitku skrze objektiv kamery.

To byl ale pouhý začátek
Principál Cirku La Putyka Rosťa Novák ml., režisér Viktor Tauš a Štěpán Kubišta, ředitel Jatek 78, spustili v listopadu 2020 novou online pay-per-view platformu FILMNAZIVO.CZ, která se stala pomyslným „domovem živé kultury“.

Odtud byl už jen malý krůček ke zrození světového unikátu, kterým byla terestriální televize živé kultury. Vznikly tak nové formáty jako Film Naživo a Divadlo Naživo, unikátní pořady Late Night Show či DOMAnéž. Od jara roku 2020 se v tomto spojení spřátelených souborů zrodilo celkem 70 premiér, z toho 32 živých přenosů, na kterých se podílelo přes 500 umělců.

Výjimečnost projektů stvrdilo sobotní ocenění České filmové a televizní akademie, kdy projekty Film Naživo a Televize NAŽIVO získaly jednoho společného Českého lva za mimořádný počin v oblasti audiovize.

Sny tvůrců se plní
60474392eec35obrazek.png
Foto: Jiří Šeda

Vybrané pořady bude po jejich živé premiéře na FILMNAZIVO.CZ vysílat ze záznamu i Česká televize, nadále však budou dostupné i na platformě.

Štěpán Kubišta: „Je to zvláštní doba. Kdo by byl před rokem řekl, že divadlo vyhraje Českého lva. A teď už si jen přát, aby to co covid spojil, další události nerozpojí, a film a divadlo to v projektu NAŽIVO potáhnout spolu ještě dalších pár let.“

Viktor Tauš: „Na cestě s NAŽIVO si vážím otevřenosti, se kterou k sobě v čase krize přistoupili lidé z různých oborů s rozličnými pracovními zvyklostmi i podmínkami a otevřeli jeden druhému svá srdce. Bylo k tomu třeba odvahy a pokory. Spojila nás touha zůstat se svými diváky a naším jazykem se stala kinematografie.“

Rosťa Novák ml.: „ Ocenění Český lev, ale i Divadlo roku je pro mě potvrzením smysluplného spojení třech osobností Tauš, Novák, Kubišta a třech subjektů Heaven’s Gate, Jatka 78 a Cirk La Putyka. Najít v této době tři absolutně odlišné týmy s jiným zaměřením - film, cirkusová company a divadelní prostor, režisér filmů a divadla, ředitel divadla a režisér a herec, je samo o sobě unikátní a je to o velikém respektu, vzájemné inspiraci a fascinaci směřování toho druhého či třetího v týmu.  To, že si lidé z akademie a kritici všimli, že jsme po celý rok nepřestali a snažili jsme se hledat v této době cesty, jak udržet živou kulturu při životě, je velké zadostiučinění, ale také je to velká zodpovědnost, se kterou budeme muset umět pracovat. Dosud od nás nikdo nic neočekával, nyní se však vrháme do druhé etapy a je cítit větší tlak, je nutné si tedy udržet dál spontánnost, živelnost a trošku toho punku.“

Reklama