Čtenářka s nickem Ditusa je stejně jako řada lidí na autě závislá. Zdražování nafty se ji tedy rozhodně týká.

Naše rodina je na autě závislá
Zvyšování cen nafty se nás dotýká čím dál víc. Protože bydlíme nedaleko polských hranic, tak si občas zajedu natankovat za hranice. Je to tak o 2 - 3Kč/litr levnější.

Bydlíme na vesnici, tak 5 km od většího města. Autem jezdím každý den, protože jsem takový rodinný šofér. Sice nám tady jezdí autobusy, ovšem časy nám nevyhovují. Ráno celou rodinu (manžela a dva kluky) naložím do auta a odpoledne si je zase všechny přivezu domů. Někdo si třeba pomyslí, proč nechodíme pěšky nebo nejezdíme na kole. Sice chodíme rádi pěšky nebo jezdíme na kole, ale v zimě se prostě  bez auta neobejdeme. Jeden syn je autista, tak není schopný někam dojet sám a je na nás závislý. Za jeho dopravu do školy (jezdí přes 20km) měsíčně vydáme kolem 3 000kč. Ale nic jiného nám prostě nezbývá, chceme, aby se mohl vzdělávat, tak se s tím musíme smířit. Ale přiznávám, že mě to štve, protože ceny pohonných hmot jsou u nás obrovské. A ty náklady se projevují všude, proto je zboží a služby zase dražší. Zahraniční dopravci u našich pump čepují jen v nejnutnějším případě, to radši počkají až dorazí za hranice.
Jsem jen zvědavá, jestli se nějak upraví spotřební daň - která je největší částí ceny pohonných hmot. Moc nevěřím řečem, že se to bude vládně řešit, až bude litr benzínu za 40 kč. Podobných řečí jsme za poslední roky slyšely tolik a většinou to vyšumí do ztracena. Třeba se dočkáme nějakého „zázraku“, tak si držme palce.

Ditusa  

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Alespoň, že máte možnost si občas natankovat za hranicemi, ale i tak jsou vaše výdaje dost velké. Nemáte to jednoduché. Přeji hodně štěstí a děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma 6. února 2012 – Dotklo se vás zdražování nafty a benzínu?

Podtitul: Ulevte si z plných plic

  • Dotklo se zdražování pohonných hmot nějak výrazněji vašeho domácího rozpočtu?
  • Omezili jste jízdy autem? (například za nákupy)
  • Jakou nejvyšší možnou únosnou hranici cen byste byla schopna ještě tolerovat, než byste přestala jezdit úplně?
  • Je vaše rodina nebo vy sama závislá na jediném dopravním prostředku – automobilu?
  • Berete o poznání méně benzínu nebo nafty, než jste brala dříve?
  • Vyplatilo by se vám jet pro pohonné hmoty k našim zahraničním sousedům?
  • Co říkáte na to, že u nás stojí benzín a nafta více než v okolních státech?
  • Jezdíte na naftu nebo na benzín?
  • Porovnáváte ceny na jiných benzinkách?

Já vím, my ty ceny asi neovlivníme, ale alespoň si trochu ulevíme. Těším se na vaše příspěvky a komentáře, které pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna s řidiček či spolujezdkyň obdrží za svůj příspěvek dva balíčky kávy Douwe Egberts

kava

Reklama