„Adam patří do skupiny těch nejmladších dětí, takže je pochopitelné, že se mu stýská po rodičích. Na takové případy jsme samozřejmě zvyklé a připravené. Ale on už od září ve školce prakticky nic nepozřel a ani nevypil,“ říká učitelka.

5dfb67d241da8obrazek.png
Adamovy rodiče se snažila se situací seznámit, ale ti jen krčili rameny. Syn prý doma normálně všechno jí, a dokonce má velký apetit. S pitím také nejsou problémy. Učitelka se rodiče snažila přesvědčit, že to není normální a jejich syn by měl začít chodit k psychologovi. „Domnívám se totiž, že drží hladovku, protože se mu stýská po rodičích.“ dodává.

Rodiče Adama mají pocit, že se všechny věci učitelka vymýšlí. Dítě hlady netrpí, doma je usměvavé a šťastné. Možná jde prý o to, že ve školce špatně vaří, a navíc Adam prý nemá rád čaj. „Nejí vůbec žádné jídlo a ostatní děti ano, takže nejde o to, že by mu nechutnalo jen něco. Vždy se v tom vrtá a pod tlakem sní maximálně tři sousta. Místo čaje jsem mu nabízela i vodu, ale ani tu nechce pít.“

Zeptaly jsme se proto na názor dětského psychologa, který situaci vidí jasně. „Pravda je, že pro dítě není zdravé, když půl dne skoro nejí a nepije. V létě by mohlo být i dehydrované, takže by rodiče měli situaci začít řešit. Jde o to, že jejich syn zřejmě trpí nechutenstvím, které je vyvolané steskem po rodičích.“

Proto je dobré zajímat se kromě toho, zdali vaše dítě ve školce nezlobí i o to, jak jí. Jeho stravovací návyky se totiž mohou od těch domácích velmi lišit. Steskem po rodičích trpí ve školce spousta dětí a některé se ho těžce zbavují. Pokud na podobnou situaci upozorňuje pedagog již delší dobu, je nutné, aby rodiče vzali dítě k odborníkovi.
Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama