V naší republice se maminky mohou poslední dobou setkat se studií zabývající se výzkumem nové očkovací vakcíny.

 

Stávající očkování ve 2. roce života je možné provést vakcínou Priorix (kombinovaná vakcína proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám) a Varilix (jednodávková proti planým neštovicím), obě od společnosti GlaxoSmithKline Biologicals. A tyto dvě stávající vakcíny by se v budoucnu měly spojit v jednu Priorix Tetra. Ale aby se jí mohlo oficiálně očkovat celou populaci, musí ty očkované děti projít výzkumem a následným pozorováním.

Vaše dítě tedy může být dětským lékařem vybráno jako vhodný uchazeč a vy jako vhodně spolupracující rodiče.
Bylo by zařazeno do srovnávací skupiny, kdy by určitý počet dětí byl očkován různými vakcínami a pozorování by probíhalo mezi nimi. Rodiče by netušili, jakou kombinací vakcín  byla jejich ratolest naočkována. K odtajnění by došlo později.

Za účast v programu jsou i finanční odměny kolem 1 000 Kč. Háček je ovšem v tom, že dítě by bylo po celou dobu pod lékařským dohledem, jakákoli vyrážka, pupínek, teplota, ihned hlásit, pořád měřit teplotu. Trápili by ho zhruba 10 pravidelnými odběry krve až do věku 10 let, aby zjistili, zda má proti virům dost protilátek.

 

Je zcela na rodičích, zda udělají ze svého dítěte pokusného králíka, protože svoje nesporné výhody to má. Vakcinace je zdarma, to zaprvé, a díky pravidelným častějším prohlídkám budete mít jistotu, že je vaše dítě zdravé, či alespoň pod neustálým lékařským dohledem.

Možná je to ideální stav pro maminky posedlé stoprocentním zdravím.

 

Finanční odměna je prachbídně nízká za to, že dítě si možná vypěstuje strach z doktorů, protože 10 nadbytečných odběrů krve jistě není zážitkem, který by každá maminka pro svoje dítě chtěla. A je to rozhodnutí za dvouleté dítě, které se ani nemůže bránit…

 

Milé mamky, daly byste svoje dítě do rukou vědy?

 

Reklama