Zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu dne přišel od čtenářky Sylvy. Stala se velice mladou maminkou a udělala několik chyb, ze kterých ji synek vyléčil...

Také jste díky dítěti dospěla?


Dobrý den, ještě nikdy jsem do žádné rubriky nepsala, ale vaše téma mě velice oslovilo a vnuklo nápad jak vlastně mému synovi poděkovat za to, že je. Chviličku vydržte a já vám vše vysvětlím.

Bylo mi čerstvě osmnáct let, když jsem zjistila, že čekám dítě. Nebylo to plánované, ale já jsem se těšila a byla velice šťastná. Vůbec jsem netušila jak těžké je starat se o dítě a hlavně kolik zodpovědnosti musí člověk v sobě objevit, aby se stal alespoň průměrným rodičem. Každopádně já jsem byla 18. nactileté dítě a vše si představovala velice jednoduše a tak jsem hned odešla ze školy. Přeci na co by mi byla škola, když budu mít dítě. Vůbec jsem nepřemýšlela jako dospělá, ale vše jsem brala tak, že se to nějak udělá...

Můj syn se narodil po komplikovaném porodu a musela jsem s ním být nějakou dobu na JIP. Nikdy v životě jsem se tak nebála jako tenkrát o ten malý uzlíček. Po nějaké době po příjezdu domů jsem si uvědomila, že pokud chci svému dítěti dát nějaký aspoň trošku normální život, musím dodělat maturitu. Udělala jsem příjmačky na zdravotní školu. Začal šílený koloběh mezi dítětem a školou, ale vše jsem zvládla. Proto bych svému synovi ráda poděkovala, že mě naučil být dospělou a zodpovědnou osobou, naučil mě věřit, že to co člověk chce a snaží se o to, tak toho dosáhne svou vůli a píli. Změnil můj život a za to jsem mu velice vděčná, protože věřím tomu, že bych byla jiný člověk, který by si nedokázal vážit maličkostí a vše bych brala samozřejmě. Nyní mám už syny dva a velice je miluji a snad se k těm mým dvou rarachům časem přidá také malá princeznička. Přeji všem krásný den!

Sylva

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Jak vám děti ovlivnily život?

I když by se to nemuselo zdát jako problém, touha po dítěti je jednou z věcí, které mohou pár nejen stmelit, ale i rozdělit. A v neposlední řadě je důležité nalézt shodu i nad jejich množstvím. Dnešní téma je tedy jasné, budeme se bavit o počtu dětí.

Pište mi příspěvky...

  • ... jak mi děti změnily život.
  • ... kolik chci dětí a proč.
  • ... nechci děti.
  • ... jsem/nejsem spokojená s počtem svých dětí, protože...
  • ... partner chce jiný počet dětí než já.
  • ... našla jsem si partnera kvůli dětem.

Své příspěvky posílejte na...

Samozřejmě jeden příspěvek odměníme krásným dárkem, tentokrát to bude: ranní čaj PICKWICK Kouzlo Ovoce s příchutí broskve a jahody a k tomu ústní voda s fluoridem Odol3dent pro děti.

Reklama