Moje známá Petra vychovává sama šestiletého syna a dlouho se bránila uvést jeho otce. Nakonec to ale udělala.

S Petrou se znám asi šest let. Poznaly jsme se v době, kdy měla těsně před porodem Tomáška. Žila tehdy sama v malém bytě v blízkém městě.
S Tomáškovým tátou se Petra rozešla několik dní potom, co mu oznámila, že je těhotná, a on s jejím těhotenstvím naprosto nesouhlasil. Odešel tehdy z jejich bytu, několik dní se neukázal a potom si sbalil své věci a odstěhoval se. Petra se za nějakou dobu dozvěděla, že během těch několika dní ji stihnul několikrát podvést.

Do Tomáškova rodného listu Petra otce neuvedla. A asi do Tomáškových dvou let ani nepřemýšlela nad tím, že by na tom měla něco měnit.

A potom se dozvěděla, že Tomáškův tatínek rozjel malou firmu a finančně se mu vede moc dobře. Petra má bohužel tu vlastnost, že všechno přepočítává na peníze. A i když se neměla špatně, protože ze sociálu dostávala nemalé peníze, a navíc ji podporovali rodiče, začala přemýšlet nad tím, že by si mohla trochu přilepšit. Rozhodla se, že nechá otce zapsat do Tomáškova rodného listu a bude od něj vyžadovat výživné.
Nějakou dobu jí trvalo, než se to povedlo, ale povedlo se.

Potom začaly tahanice po soudech a Petra začala přemýšlet nad tím, jestli udělala dobře. Tomáškův otec ze sebe před soudem dělal chudáka a předložil takové doklady, že Petra od něj dostávala výživné asi tisíc korun. A aby se jí pomstil, začal naopak on požadovat, aby si směl Tomáška brát na víkendy.

Petra teď žije asi dva roky s přítelem, který má Tomáška moc rád. Chtěl by jej adoptovat, ale…

Petra má měsíčně navíc tisíc korun a čeká ji složitý úkol. Musí Tomáškovi vysvětlit, kdo je ten pán, který si pro něj od listopadu bude jezdit a se kterým bude muset bydlet dva víkendy v měsíci. A její nový přítel od Tomáškova otce nedostal souhlas k adopci. Přece jen, když pomsta, tak pořádná…

Trošičku podobný příběh má „naše“ Kytička, Ivana. Podobný v tom, že neuvedla úřadům otce malé Kamilky. Ale rozdíl je v tom, že ona je připravená, jej neuvést nikdy.

Pokračování příště…

 

 

 

 

 

        
Reklama