Ostrov Bohyně Afrodity si vysnila také čtenářka Dispečerka. A jestli se na vytouženém ostrově i jako bohyně cítila? To už si přečtěte v jejím příspěvku, jehož součástí jsou i krásné fotografie.

Miluju moře. Celý rok vždycky šetřím korunku ke korunce, abych si v létě mohla dopřát alespoň pár dní na krásných prosluněných Chorvatských plážích. Jezdíme už pár let na stejné místo a jsme velmi spokojeni. Se stejnou partou, ve stejný termín, do malé chorvatské vesničky plné milých dobrosrdečných lidí. Říkali jsme si, že by to jednou chtělo něco jiného. Vysnila jsem si Krétu. Ostrov  bohyně Afrodity. Bylo to sice o poznání nákladnější než apartmány v Chorvatsku, ale riskli jsme to. Kréta je opravdu nádherná. Plná slunce, historických památek, teplé moře – no co si člověk může více přát?  Výborné jídlo, skvělé víno - no paráda.

Takže moře a příroda super, ale těch hotelů už je tam vážně moc. Připadala jsem si tam jako v nějakém průmyslově turistickém komplexu. Bylo tam všechno, ale za těžké prachy.  A my obraceli každé EURO. Bohatí Němci vysedávali na předzahrádkách luxusních hotelů a Řekové se kolem nich úslužně točili. Na nás Češích asi bylo vidět, že nám čouhá sláma z bot. Ne, že by byli nějak sprostí - to ne, spíš jsme pociťovali takový vlahý nezájem. Holt my nedávali velké spropitné. To mi bylo fakt líto. Celý rok  jsem na to šetřila a pak jsem se tam stejně cítila vedle těch hlučných Němců a Rusů jako chudák. A tak jsem si napříště řekla – holt bez peněz už na Krétu, holka, nelez. A zase jezdíme do Chorvatska. Tam to je ještě v normě. A je tam taky krásně.

Zdraví Dispečerka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

r

p

kr

________________

Tak z tohohle je mi vždycky smutno. Myslím, že to není jen případ Kréty, ale i mnoha jiných zemí, kde se k Čechům chovají opovržlivě.
Ale tak… aspoň jste se tam podívala. Člověk pak vzpomíná už jen na to krásné, jako na těch fotografiích :)
Pěkný den a děkuji za jejich poslání ))
Saša

Téma dnešního dne: Místo, kam bych se chtěla podívat

  • Pište prosím nanejvýš jedno, dvě místa – opravdu ty nej…
  • A proč právě tam, co vás na tom místě fascinuje?
  • A pokud jste na nějakém svém vysněném místě už byly, pošlete i fotografii (jednu, dvě)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dárkem - také vonícím dálkami. :)

dd

Reklama