I taková cesta do nemocnice se může proměnit v cestu mezi překážkami. Tou překážkou jsou všudypřítomní výběrčí. Ti vědí, kam si stoupnout, jen co je pravda... Více už v příspěvku od Dispečerky.

Chápu, že doba je zlá a lidé se chytají každé příležitost výdělku, ale mě ti všelijací výběrčí na charitu vážně štvou. Jezdím s manželem dvakrát do týdně do Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě a tam na něj přes hodinu čekám. To byste nevěřili, kolik se tam na mě pokaždé obrátí různých výběrčích. Na pejska, na opuštěné kočičky, na dětský domov atd. Moc do toho nevidím, nerada bych někomu křivdila, ale většina z těch výběrčích vypadá jako by spíš vybírali na pivo než na charitu.

No a k těm podomním prodejcům - myslím, že už toho není tolik jak bývalo. Sem tam mi někdo zavolá- já to típnu a je pokoj. Bydlím trošku mimo centrum, tak k nám asi moc nechodí a my od nich máme celkem klid. Ale co mě dokázalo vytočit - bylo kdysi pozvání na kafe od známých, kteří si na nás po dlouhé době vzpomněli. Z pozvání na kafe se však vyklubal jakýsi prodej předražených hrnců a podobných nesmyslů. Já se šla pobavit a takto sem byla podvedena. Brzy jsme se ,,zdekovali“ a k těm lidem už jsme nikdy nezavítali. Od té doby jsem vůči takovým pozváním velmi nedůvěřivá. A už se mi to párkrát vyplatilo.

Zdraví Dispečerka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Ano, doba je zlá. Známí a přátelé se rozchází, každý bojuje o přežití.
A jinak ohledně těch výběrčích u nemocnic, to mi častokrát přijde až jako hyenismus. Když mi tady na Karláku zemřel jeden blízký příbuzný, vycházela jsem právě z nemocnice z jeho oblečením a už se na mě vrhli. Tehdy jsem byla hodně nepříjemná.
Děkuji za příspěvek a buďte obezřetná.
Saša

Téma dnešního dne: Podomní prodejci

  • Máte zkušenosti s podomními prodejci, pojišťovacími agenty, falešnými výběrčími na charitu ad.
  • Naletěly jste někdy?
  • Naletěl někdo z vašich známých a příbuzných?
  • Který typ těchto lidí vás štve nejvíc?
  • Chápete, že dělají svoji práci, nebo vám lezou na nervy?
  • Stáli tito lidé už i neodbytně u vašich dveří?
  • Jak je dokážete slušně vypoklonkovat?

Otázek se nabízí celá řada, obsah vašich příspěvků nechám už zcela ve vaší kompetenci.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: oční kosmetiku od AVONu a make-up zn. Gabriella Salvete

darecek

Reklama