Na nekonečný úklidový maraton už rezignovala naše čtenářka s nickem Dispečerka. Co dělá místo gruntování, se dočetete v jejím příspěvku, za který děkujeme

Ne, že bych neměla ráda pořádek, ale ten se nějak v našem malém bytě, kde žiju se svými třemi chlapy (manžel a dva synové), prostě udržet nedá. Nebo možná dá, ale já to nějak nezvládám.

Odmalička jsem syny nabádala, aby si po sobě uklízeli, aby si ve věcech udržovali pořádek, že pak budou mít méně práce, ale marnost nad marnost!  Dlouho jsem se rozčilovala, prosila, ale postupem času jsem tak nějak rezignovala.

Úklid doma už nijak nehrotím. Snažím se v mezích možností pořádek soustavně udržovat a sem tam, například na Vánoce, Velikonoce, Krmáš nebo před nějakou ohlášenou vzácnou návštěvou - udělám generální úklid. Musím taky sebekriticky přiznat, že už mě taky to uklízení moc nebaví.

Jinak to bylo, když jsem měla všechno nové, načančané a nemohla jsem se toho svého bytečku nabažit. To jsem jenom doma lítala s hadrem a snažila se mít domov jako klícku. Teď si ale raději vezmu kolo a jedu se projet. Holt, priority se mění.

Občas sice, když třeba přijdu na návštěvu, kde je naklizeno, vyleštěno, prostě tip ťop, tak se trošku zastydím, že to u nás taky tak nevypadá. Ale to jen na chvilinku. O víkendu se stejně místo gruntování raději vydám na výšlap na Lysou horu.

Zdraví Dispečerka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Díky za upřímnou zpověď. Možná to některé čtenářky vnímají podobně

Co na to říkáte, milé ženy-in? Řešila byste to podobně jako Dispečerka? Není lepší místo gruntování udělat něco pro sebe? Pomáhají vám doma děti a manžel s úklidem, nebo to nechávají na vás? Jak jste si je „vychovala“ vy? Musíte mít byt jako klícku, nebo jsou podle vás důležitější věci? Napište nám na dnešní téma

redakce@zena-in.cz

 

Reklama