Je to už dávno, co jsem se přistěhovala za manželem do malého městečka. Všichni se tu vzájemně moc dobře znají a jak se říká, vidí si tu skoro do talíře. Já byla nová, všude jsem tápala, ale snažila jsem se to tady poznat, najít si nějaké kamarádky.

Už třeba proto,  abych nemusela sama jezdit venku s kočárkem. Těm maminám na mateřské se to spolu tak nějak lépe táhne.

 Na konci naší ulice jsem často potkávala ženu asi tak mého věku, byla mi sympatická,  taky jezdila s kočárkem, tak jsem si říkala, že bych ji mohla oslovit a spřátelit se s ní. Bydlela na takovém menším statku, kde se říkalo ,,U Rypáka“.

To jméno jsem doma slýchávala velmi často, a tak by mě ani ve snu nenapadlo, že ,,Rypák“ je pouze přezdívka jejího tchána.  Pořád jsem slyšela mladý Rypák, starý Rypák a  tak jsem si jednou  pěkně naběhla!

Potkala jsem ji  na ulici s kočárkem, chtěla jsem se dát do řeči a tak jsem na ni spustila s nevinným úsměvem: ,,Tak co, paní Rypáková, byla jste dnes v poradně?“  

No to jste měli vidět, jak ta na mě vytřeštila oči! Nechápavě a dost nasupeně se mě zeptala:  ,,Prosím?“.  Ale naštěstí to dopadlo dobře.

Situaci jsem jí vysvětlila a nakonec jsme se tomu obě zasmály. A nebyly jsme samy. U nás doma z toho taky měli všichni velkou legraci.

Postupem času jsme se opravdu skamarádily. A deska, když někam odcházím, si mě manžel občas dobírá:  ,,A s kým tam jdeš? S paní Rypákovou?“.

Zdraví Dispečerka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Moc prima! :-))  Když jsem ještě bydlela ve Varnsdorfu, způsobila mi dcera něco obdobného. Je tam krámek a v něm moc milá, taková silnější paní. Krámek je malý, špatně větraný. Nikdo tomu krámku neřekne jinak než „U Salmonely“. Umíš si asi představit, co se vydařilo Johance, když tam prvně přišla sama, ne? :-) Míša…

Vaše, nebo i cizí překlepy, které vás pobavily, přežblebty, které nejde zapomenout a také nově a z hlavy naší editorky, která někdy umí něco přečíst jinak, „přečtepy“…  To je dnešní téma dne a námět pro vaše příspěvky. Podělte se s námi na redakce@zena-in.cz

Mám připravenu i soutěž, vyhlásíme soutěž Silvestrovskou a bude i Borec a chcípák.

Reklama