Čtenářka Dispečerka jednou přišla do práce fakt hezky ustrojená a namalovaná. Reakce jejích mladých kolegů ji rozzuřila doběla. Nakonec se to v dobré obrátilo. A já jí tímto děkuji za její úsměvný příběh.

Mysleli to hoši dobře, ale ..

Lichotky mám snad jako každá žena ráda. Potěší mě, když mě někdo pochválí, že mi to sluší, že mám hezký účes a tak. Je to příjemné, proč to nepřiznat. Neum ji  však moc dobře přijímat. Mám asi trošku nízké sebevědomí a tak hned pojmu podezření, že si ten kdo mi lichotí – dělá ze mě legraci. 

Někdy dokonce, místo abych za pochvalu poděkovala, tak  člověka, který je milý, chce mě potěšit – tak jej ještě okřiknu, ať si ze mě nedělá legraci. 

Dokonce jsem jednou udělala takový trapas:  Mám totiž ve svém pracovním kolektivu mladé muže, kteří by mohli být věkově mými syny. Jejich postpubertální vyjadřování je pro mě občas španělskou vesnicí. Jednou jsem přišla do práce, měla jsem fakt dobrý pocit - nový účes, novou sukni - myslím, že mi to docela slušelo. A jeden můj velmi mladý kolega řekl, že jsem (nevím jestli to otisknete- mi to fakt zní sprostě- ale oni tak opravdu mluví) ,,fakt dobrá kundička“. 

Myslel to prý jako lichotku, ale já jsem vypěnila. Vynadala mu do nevím čeho sprostého. A strašně se mě to dotklo. Marně mi pak další mladí kolegové vysvětlovali, že je to u nich jako lichotka, že tak popisují hezká děvčata. Že to myslel jako pochvalu, lichotku. Já byla rozzuřená do běla.

Pak jsme si to vysvětlili a bylo vše odpuštěno. Ale už mi tak nikdy neřekli. Ba už mi taky nikdy nic nepochválili. Asi nabyli dojmu, že lichotky nemám ráda… A přitom to bylo tenkrát jen takové mezigenerační nedorozumění.


Zdraví Dispečerka.

PS. Miluji rudé růže.
Tento text nebyl redakčně upraven


Dnešním tématem dne je:

Jak reagujete na lichotky, flirtování a svádění od cizích mužů

Posílejte své úvahy, vzpomínky, příběhy na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A jedné z vás ještě dnes pošlu jako odměnu za příspěvek krásnou kytici. A na vaše přání i jako „Od neznámého ctitele!!!“

Tak neváhejte a pište!

Reklama