Nejdál od domova jsem se dostala do Afriky, do Tunisu, na ostrov Djerba. Moc jsme se tam s manželem těšili. Milujeme totiž moře a teplo. Nevím, čím to je, ale máme s dovolenými takovou smůlu, že když někam vyjedeme, většinou nám moc nepřeje počasí. I kdyby někde řádila sucha, vedra a dva měsíce nepršelo, když vyjedeme my, tak prší vždycky a všude. 

A světe, div se!  Když my jsme vyjeli na africkou Djerbu, pršelo i tam! Normálně tam bývá strašně sucho, 320 slunečných, tropických dní v roce. Všude jen suchý, vyprahlý písek. Na plážích jen kaktusy a palmy. Ti domorodci tam ten déšť pokládali  za něco jako dar z nebes. My jsme z něj ale samozřejmě radost neměli.

Naštěstí bylo v hotelových komplexech dosti krytých  bazénů s vyhřívanou mořskou vodou. Bylo tam všude nádherně. Personál hotelů byl milý, úslužný a za pořádný bakšiš by nám snesl modré z nebe. Vařili tam skvělou francouzskou a tuniskou kuchyňi. Připravovali úžasné animační programy, takže jsem se pomalu ani nezastavila, jak jsem lítala od kurzu arabštiny do lekce Tajči, aerobiku, afrických tanců a kdoví čeho ještě.

Navštívili jsme neuvěřitelnou farmu krokodýlů, muzeum umění, vyhlášenou arabskou tržnici, kde jsem smlouvala jako divá. Bylo to super, sportovali jsme, moc jsme si to užili, ale škoda že jsme tam těch vysněných krásných slunečních dní moc neměli.

Zdraví Dispečerka

Text nebyl redakcí upraven.

Milá Dispečerko, co takhle využít vašeho nadání přivolávat déšt a vydat se kamsi do rovníkové oblasti, nechť se pouště zazelenají?

Téma na dnešek: Nejdál od domova

Které místo nejdál od domova jste navštívila vy? A jaké to tam bylo? Pište nám na adresu  

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a odpoledne vybereme jeden, jehož autorku odměníme citrusovým sprchovým krémem Welleda, dvd Cvičení po porodu a knížkou o vaření.

Reklama