60b9f70b1da28cl.jpg
Foto: Profimedia

Edna Módní
Není nejvyššího vzrůstu, ale s látkami a jehlou a nití to opravdu umí. Postava Edny Módní z animovaného filmu Úžasňákovi je světovou špičkou v navrhování superhrdinských obleků. V tomto případě není zcela jasné, kým přesně se tvůrci inspirovali, protože nápadně podobná je postava hned dvěma reálným ženám, takže půjde pravděpodobně o spojení. Jde o kostýmní návrhářku Edith Head a o herečku Lindu Hunt.

60b9f508cd648cl.jpg
Foto: Profimedia, Shutterstock (na obrázku je Linda Hunt)

Dr. Facilier
Předlohou šarmantní postavy Dr. Faciliera v pohádce Princezna a žabák měl údajně být zemřelý král popu Michael Jackson. Podobnost lze najít v extravagantních kostýmech, ale také ve specifickém tanečním nadání a stylu.

60b9f5372901ecl.jpg
Foto: Profimedia

Ariel
Dlouho kolující zvěst o tom, kdo byl inspirací při tvorbě Ariel z pohádky Malá mořská víla, potvrdila herečka Alyssa Milano v rozhovoru v rámci The Wendy Williams Show. Pohádka měla priméru v roce 1989 a v té době byla herečka hvězdou televizního seriálu Who’s The Boss?, v překladu Kdo je tady šéf?

60b9f62121816cl.jpg
Foto: Profimedia

Sněhurka
V úctyhodném věku 101 let zemřela v loňském roce uznávaná tanečnice a muzikálová umělkyně Marge Champion. Už ve čtrnácti letech působila jako taneční modelka i vzhledová inspirace při tvorbě pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků.

Clipboard.jpg
Foto: Profimedia

Jessica Rabbit
Svůdná Jessica Rabbit z animovaného filmu Falešná hra s králíkem Rogerem byla částečně vytvořená na základě herečky a tanečnice Rity Hayworth. Ta ve své době patřila k nevětším sexbombám Hollywoodu. Nejvíce se proslavila rolí Gildy ve stejnojmenném snímku z roku 1946.

60b9f69c0aa73Clipboard.jpg
Foto: Shutterstock, Profimedia

Zdroj: CSFD, The Wendy Williams Show, Walt Disney Archives, Wikipedia