Rakouský elektrikář Josef Fritzl (73) věznil svou dceru 24 let ve sklepním žaláři. Zplodil s ní sedm dětí... Nikdo nic netušil. Co si myslíte vy o neuvěřitelném případu?

Jaká jsou známá fakta?

1984, Amstetten, Rakousko – osmnáctiletá Elisabeth Fritzová mizí z povrchu zemského, znovu na svět se vrátí po 24 letech ve sklepním žaláři.

Elisabeth je svým otce sexuálně zneužívána od svých jedenácti let.

V průběhu svého vězení porodí Elisabeth svému otci sedm dětí. Kristin (19), Stefan (18), Lisa (16), Monika (14), Alexandr (12) a jeho mrtvé dvojče, Felix (5).

Kristin, Stefan a Felix celý svůj dosavadní život prožili s matkou ve sklepě. Právě vážné onemocnění Kristin odhalilo celý hrůzný zločin, když ji Josef Fritzl přivezl do nemocnice bez identity, jen jako dceru své náhle navrátivší se dcery.

Rosemarie (69), manželka Josefa Fritzla, vychovávala Lisu, Moniku i Alexandra – o její úloze se zatím jen spekuluje. Uvěřila i ona manželově historce o jejich dceři, že ji uchvátila sekta a zůstali tu po ní jen tři děti?

Ukrytá sklepní cela-byt, ve kterém Elisabeth s dětmi žila, má velikost zhruba 50 metrů čtverečních, výšku okolo 170 cm a žádná okna. Jsou v něm čtyři pokoje a hala s kuchyňským koutem, televizí a rádiem, koupelna i toaleta.

Reportáž ITV News:


Myslíte, že Fritzlova manželka Rosemarie nic nevěděla? Myslíte, že se něco takového může stát i u nás? Jaký trest si zaslouží Josef Fritzl?

Reklama