Další příspěvek do koktejlového tématu není recept, ale příběh. Už jste někdy někomu jen tak z legrace provedla nějakou škodolibost? Čtenářka Lleennaa ano...


Dobré ráno,

osobně jsem za svůj život moc koktejlů neochutnala. Nějaké to mojito s kubánským rumem, kupou ledu a mátou nebo směs sladkého sirupu s ananasem, broskví, dovršené opět kupou ledu a s lístečkem nějaké traviny.
Na podobné dvou až čtyřbarevné kombinace a chutě zřejmě nemám ty správné chuťové buňky, neumím to ocenit.

Doma si namíchám max. kávu s mlékem, černý čaj s rumem nebo kolu s rumem a plátkem citronu.

Ovšem byla jsem svědkem toho, jak člověk dokáže vypít různé směsi čehokoliv a neodradí je ani barva.

Na jednom večírku se parta kamarádů domluvila, že vymyslí na jednoho ze svých přátel nějakou kulišárnu. Jen nemohli přijít na to, co. Příležitost se naskytla, když servírka přinesla mládenci pivo. Mládenec se napil a vzhledem k močopudovosti tohoto lahodného moku mu po pár minutách nezbylo nic jiného, než se omluvit a vyrazit směr pánské toalety. Jednu slečnu napadlo nalít mu do načatého půllitru panáka vodky. Mládenec přišel, napil se a šel tancovat. Tak se do sklenice s pivem přidala tequila, trochu soli a pepře. Mládenec dotancoval ke stolku, velice se podivoval nad barvou piva. To jsme mu vymluvili stylem: to se ti zdá, ty diskotékový světla hážou různý barvy. Uvěřil, napil se a odešel opět tancovat. A tak jsme šejkrovali dál. Panáček rumu kvůli barvě, malinko šťávy z plátku citronu, trocha skořice (vše bylo objednáno s tequilami, aby mládenec nepojal podezření)... na závěr jsme mu brčkem nafoukali bublinky, aby to aspoň trochu vypadalo, jako čerstvě natočené pivo. Vůně a barva by mohly nechutný mok prozradit, ale mládenec byl mírně pod parou, takže jsme se spoléhali, že si dá aspoň jednoho loka, než něco pozná. Následující situace nás dostala. Na parketu se seznámil s nějakou slečnou sličnou, pozval ji ke stolu a objednal ji. Seděli, povídali si, slečna zvedla jeho sklenici s ,,pivem" a vyklopila do sebe skoro půlku toho lahodného moku! Mně osobně by se udělalo zle už jen při namočení rtů. Někteří kolem se váleli smíchy, jiní dělali, že o ničem neví. Slečna sličná postavila půllitr na stůl a zeptala se, jak může někdo „chlastat" tak zvětralé pivo.

V závěru jsme všichni usoudili, že buď byla slečna pěkně pod parou (ačkoliv se chovala celkem způsobně) nebo už měla ty svoje trubky tak prolité, že ani nevěděla, co do nich lije.

Já osobně si od té doby své pití hlídám (hádám, že nebudu jediná) a jediný shake, který si dopřávám ráda a s chutí je vodka s džusem...

Přeji krásný den všem...

Lleennaa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Koktejly

V dnešním kvízu mícháme jeden konkrétná koktejl. Jaký?

  • Třetí ingredience: 3 polévkové lžíce ananasu

Téma dne: Míchání koktejlů

Posílejte mi dnes (7. dubna 2010) své příspěvky na téma „míchání koktejlů“. Co konkrétně mi máte posílat?

  • Vaše originální koktejlové recepty!
  • Vaše oblíbené koktejlové recepty!
  • Veselé či lechtivé příběhy, ve kterých hrál hlavní roli koktejl - netvrďte mi, že se vám žádný takový nestal.

Napíšete-li příspěvek do denního tématu, budete ve hře i o Cinzano Extra Dry a stylové žabky Malibu!

Reklama