Pokud vám do domácnosti vnikne zloděj nebo vám ji vyplaví voda, tak materiální škody většinou zaplatí pojišťovna. Citové ztráty ale mnohdy bývají větší, proto je nejlepší podobným nepříjemnostem předcházet. S touto myšlenkou se rozhodla na trh vstoupit Direct pojišťovna, která spouští službu Direct echo.

Pod touto značkou nově nabízí unikátní pohybová a vodní čidla, která jsou napojená na internet věcí, společně s intuitivní aplikací v telefonu. „Naplňujeme tím naši myšlenku, že chceme být lídrem ve světě pojišťovnictví a ukazovat ostatním směr. Služba Direct echo je revoluční proto, že má díky ní každý v podstatě ve své kapse a telefonu jasnou informaci o tom, co se děje u něj doma,“ uvedla mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje. Od čtvrtka 16. 5. si službu mohou zájemci objednat přes stánky directecho.cz. „Do budoucna chceme Direct echo nabízet i k pojištění majetku, abychom dali našim klientům něco navíc,“ podotkla Maťašeje.

Bez údržby pět let provozu
Kromě samotné myšlenky je unikátní i technologické zpracování čidel. Čidla jsou napojená na internet věcí, což je nová síť, ve které se na rozdíl od klasického internetu posílá pouze malý objem dat. V současné době pokrývá 96 % obyvatel České republiky.
Díky tomu čidla nepotřebují k provozu vůbec nic. Mají zabudovanou baterii a stačí je tedy jen umístit na vhodné místo a zapnout. Ovládají se velmi snadno přes mobilní aplikaci pro iOS i Android. Jiné senzory na trhu většinou potřebují k provozu klasický internet, napájení ze sítě nebo centrální jednotku.
5ce7fac2d5526obrazek.png

Domů, na chatu i na dovolenou
Pohybové čidlo mohou lidé přilepit na dveře či okno. Pokud se čidlo pohne, pošle upozornění do aplikace na mobilní telefon, ze kterého lidé mohou rovnou zavolat pomoc. „Čidla je možné libovolně přemísťovat. Lidé si je mohou dát třeba na kolo, aby věděli, zda s ním někdo hýbe, ale klidně i na skříňku v kuchyni, aby věděli, zda jim děti nechodí na sladkosti. Skvěle poslouží i během letní dovolené. Lidem pohlídají prázdný byt, nebo si je mohou vzít na cesty s sebou, aby ohlídala chatku nebo věci ve stanu,“ vyjmenovala Maťašeje.
Vodní čidlo se zase hodí položit k pračce, záchodu či umyvadlu. Prostě tam, kde hrozí únik vody, která může vyplavit vás a třeba i sousedův byt. Pokud se na zemi začne voda rozlévat, čidlo pošle zprávu na mobil.

O Direct echo
Direct echo patří do rodiny Direct, jejíž součástí je také Direct pojišťovna, nebo služba pro firmy Direct finance. Je tu od toho, aby pomohlo ochránit to, co pojistka nedokáže.
Čidla Direct na trh uvádí ve spolupráci se společností SimpleCell, která první českou síť pro internet věcí provozuje, a společností SimpleHW, která čidla dodává na evropský trh.

O Direct pojišťovně
Značka Direct se v České republice objevila v roce 2007. Pod tímto názvem vstoupila na trh britská společnost, která nabízela pojištění výhradně online. Po pěti letech, v roce 2012 skončila.
Značka Direct se ale líbila skupině podnikatelů, kteří se ji rozhodli v roce 2014 koupit. A nejen ji. Ve stejné době odkoupili krachující pojišťovnu Triglav a rozhodli se postarat o všechny její klienty.
V roce 2015 pak vznikla úplně nová Direct pojišťovna, která ale nemá s původní firmou mnoho společného. I když stále klade důraz na online přístup, na pojišťovnictví se dívá jinak. Direct vidí svět, ve kterém pojištění není jen další nepříjemnost. Vše se snaží dělat jednoduše, rychle, spolehlivě a přátelsky.
Direct nabízí jen neživotní pojištění – tedy pojištění vozidel, majetku, odpovědnosti, cestovní pojištění a pojištění podnikání i firem.

Reklama