kabelde.jpg
Foto: Profimedia

Na Netflixu se aktuálně vysílá pátá řada seriálu Koruna, který pojednává o královské rodině a připomíná nám důležité momenty a mezníky v životě zejména princezny Diany. Můžeme si tedy znovu prohlédnout outfity, ze kterých vyzařoval její neobvyklý styl. Diana byla svá, ale stále elegantní a vždy jí to slušelo.

V roce 1996 se zúčastnila módní události Met Gala, na které se předvedla v jednoduchých černých saténových šatech na tenkých krajkových ramínkách. Nechyběly doplňky ve formě nádherných šperků a černá malá kabelka, která už v té době byla nadčasová a velmi moderní.

Nyní Dior představuje onu mini kabelku „Lady Dior” jako limitovanou edici ve svých buticích – k dostání je jen 200 kusů a stojí 5000 eur (přibližně 121 750 Kč). Kabelka je vyrobená ze saténu v barvě námořnická modř a je doplněna o křišťálové detaily.

A jak se ikonická kabelka k Dianě dostala? Během jedné z jejích návštěv Francie v roce 1995 požádala první dáma Bernadette Chirac slavnou političku Françoise Dumas, aby pro princeznu vybrala dárek od Diora. Dumas vybrala čtvercovou prošívanou kabelku, která se brzy na počest Lady Diany přejmenovala na Lady Dior. Princezna Diana kabelku nosila po celou dobu svého výletu i na další akce a tím se zařadila do základu jejího stylu i šatníku.

 
Zdroj: Instagram @dior, Pagesix, Harpersbazaar, Highsnobiety