profimedia-0766182274.jpg
Foto: Profimedia

Předpodzimní přehlídka Dioru v Bombaji se konala v pomníku Gateway of India, který je jednou z nejoblíbenějších památek města, s výhledem na Arabské moře. Vztah Indie a Dioru sahá až do doby, kdy zakladatel pařížského módního domu v roce 1955 navrhl asymetrické šaty Soirée de Lahore, inspirované tradičním indickým sárí, zdobené kovovými nitěmi a diamantovými krystaly. Tato země pak uchvátila i následující kreativní ředitele značky.

„Naše neochvějná spřízněnost s Indií byla utkávána od samých počátků domu v roce 1947, a prostřednictvím show různých nástupců Monsieura Diora – od Marca Bohana po Marii Grazii Chiuri – byla využívána v mnoha kreativních dialozích spojujících inovace a dědictví předků," řekla Delphine Arnault, předsedkyně a generální ředitelka Christian Dior Couture podle magazínu WWD.

FotoJegdt.jpg
Foto: Profimedia

Nejnovější kolekce oslavila spolupráci Diora s Chanakya School of Craft, neziskovou organizací se sídlem v Byculle, kterou v roce 2016 založily Monica Shah a Karishma Swali. Zde se více jak 700 žen zapsalo do programu vyšívání zahrnujícího více než 100 typů švů. Iniciativa je součástí vyšívacího domu Chanakya Atelier.

Do všech modelů na přehlídce byly zahrnuty prvky uměleckých tradic a krajiny Indie, které obohatily jednoduché uvolněné siluety, které kreativní ředitelka Dioru Maria Grazia Chiuri v kolekci upřednostňovala. Kolekce zahrnovala modely na denní i večerní nošení od košil a sak s límečkem Nehru po asymetrické šaty inspirované sárí, tabardy a opulentní večerní kabáty. Většina modelů byla doplněna perlovými šperky v podobě chockerů na krku.

FotoJet-4-.jpg
Foto: Profimedia
 

Zdroje: WWD, Tatler, Vogue, CNBC TV 18